Epic Games Hesabın Daha Fazla Ücretsiz Oyun İndiremez Hatası ve Çözümü

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
2 Dk Okuma Süresi

Epic Games Hesabın Daha Fazla Ücretsiz Oyun İndiremez Hatası ve Çözümü

Epic Games’in Gta V’i dün itibari ile ücretsiz bir şekilde vermesi herkes için büyük bir etki yarattı öyle ki uzun bir süre boyunca Epic Games Mağazasına erişilemedi. İsterseniz haberimize de buradan ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki Epic games’in yaptığı bu dağıtımdan sonra bazı can sıkan sorunlar çıktı.

Epic Games Hesabın Daha Fazla Ücretsiz Oyun İndiremez Hatası ve Çözümü

Oyunu alırken böyle bir mesaj karşınıza çıkabilir: “Hesabınız şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremiyor”. Eğer Böyle bir bildirim aldıysanız hiç bir şekilde korkmanıza gerek yok. Epic Games Mağazasının  Twitter’ında yayınlanan açıklamaya göre, tek yapmanız gereken bir gün beklemek ve işlemi tekrardan denemek.

Tweet’in Çevirisi:

Bazı kullanıcıların Epic Games Mağazasında aşağıdaki hata mesajıyla karşılaştığını biliyoruz: “Hesabınız şu anda daha fazla ücretsiz oyun indiremiyor.”

Bu hatayı alırsanız, lütfen 24 saat bekleyin. Daha sonra oyunu indirmeye devam edebilmelisiniz.

Ama tabii ki sabırsız oyuncular farklı çözümler deneyerek bu hatanın üstesinden gelmişler.

Farklı bir İnternet Ağına Bağlanma

Bir Reddit kullanıcısının bahsettiği en basit çözümlerden biri olan bu çözümde (ki aynı hatayı ekibimizde yaşayanlar oldu ve bu şekilde çözdük) bu hatayı aldığınız ağ bağlantısından çıkıp farklı bir ağa bağlanarak çözebilirsiniz. Epic Games Mağazasına girmeden önce internet ağınızı değiştirdikten sonra girmelisiniz. Telefonunuzu bu amaçla modem olarak kullanabilirsiniz (bu işlev akıllı telefon ayarlarınızdan kişisel erişim noktasından etkinleştirilebilir) ya da hücresel veriyi kullanarak mağazaya girip kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Oyunu aldıktan sonra, indirmek için halihazırda olarak kullandığınız ağa dönebilirsiniz. Ayrıca bilgisayardan bağlanıyorsanız Epic Games  Store’a farklı tarayıcıdan da denemekte fayda var.

VPN

Hata mesajından kurtulmanın bir başka yolu ise çalışan bir vpn kullanmak. Ancak, bu yöntemi kullanmak için özel bir programınız olmalı veya içerisinde vpn programı bulunan Opera gibi bir tarayıcı kullanmalısınız.

Umarız sorun çözülmüştür.

Keyifli oyunlar dileriz..

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir