Epic Games Store, Geçen Hafta Eş Zamanlı Aktif Kullanıcı Rekoru Kırdı

Geçtiğimiz hafta oynaması ücretsiz modele geçiş yapan popüler platform oyunu Fall Guys, ücretsiz olduğu günden sonra oyuncu sayısını 2 katına çıkarmakla yetinmeyip Epic Games Store’un da aktif oyuncu rekorunu kırmasında yardımcı oldu.

Alperen Kağan Şimşek
1 Dk Okuma Süresi
Epic Games Store

Hatırlayacağınız üzere Mediatonic’in çok oyunculu popüler platform oyunu olan Fall Guys, geçtiğimiz günlerde oynaması ücretsiz modele geçiş yaptı. Bu durum ise oyunun tüm platformlarda kısa süre içinde 20 milyon oyuncuyu kendine çekmesinde etkili oldu.

Aynı zamanda PC kısmında oyun Steam mağazasından kaldırıldı ve Epic Games Store’a özel hale geldi. Epic Games bu mağaza değişikliğinin avantajlarını iyi kullanmışa benziyor. Zira mağaza Twitter’dan yaptığı açıklamada, Fall Guys’ın bilgisayarda eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdığını açıklamakla kalmayıp, geçtiğimiz Salı Epic Games Store’un da aktif oyuncu rekorunu kırdığını açıkladı.

Oyunun popülaritesine bakıldığında oynanmasının ücretsiz modele geçilmesi kozmetik ve eşya satışından daha büyük başarılar getirebilir. Son olarak Fall Guys’ı, Epic Games Store, PS5, Xbox Series X/S, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch üzerinden oynaması ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir