İÇERİKLER

Epic Games Store Resmi Olarak GOG Galaxy 2.0’a Entegre Edildi

Epic Games Store Resmi Olarak GOG Galaxy 2.0’a Entegre Edildi

Sizin masaüstünüzde kaç tane launcher var? Şahsen benimkinde Steam, Epic Games, Uplay, Bethesda Launcher, Xbox olmak üzere  beş çeşit bulunuyor. İçine Rockstar’ı ve Origin’i de alırsanız sayısı oldukça artıyor. Çoğu firma kendi launcherını öne çıkarmaya çalışıyor. Bunun nedeni genellikle Steam’in kestiği %30’luk vergi oluyor. Sizce bu gerekli mi?

Geçen yıldan bu yana, GOG Galaxy 2.0, masaüstünüzdeki tüm ekstra simgeleri ortadan kaldırmayı ve çeşitli oyun kitaplıklarınızı  tek bir istemci altında birleştirmeyi amaçlıyor. Bugüne kadar Xbox Live, Galaxy ile resmi olarak entegre olan tek hizmetti, ancak artık Epic Games Store da GOG Galaxy’ ye katıldı.

Epic Games Oyunlarınızı Galaxy 2.0 üzerinden oynamak için yapmanız gerekenler oldukça basit. GOG Galaxy’yi açtıktan sonra sol üst kısımda ayarlar çarkını göreceksiniz. Oraya tıkladıktan sonra settingsi seçin. Açılan pencerede karşınıza direkt integrations  sekmesi çıkıyor. İsterseniz Epic Games hesabınızla beraber Xbox Live hesabınızı da bağlayabilirsiniz.

Epic Games Store Genel Müdürü Steve Allison;

“Epic Games Store entegrasyonunun GOG GALAXY 2.0’a gelmesinden heyecan duyuyoruz. Bu PC oyun mağazalarının arasındaki duvarı yıkmak için iyi bir adım . Oyuncuların çeşitli yerlerden aldığı oyunları tek bir çatıda birleştiriyor.”

Sizce tüm launcherları tek bir yerde toplamak iyi bir fikir mi yoksa karışıklara neden olacak işe yaramaz bir girişim mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu