Epic Games Store’da Haftaya Neler Ücretsiz Belli Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
5 Dk Okuma Süresi

Epic Games Store’un bu haftaki ücretsizlerinin indirmeye sunulmasıyla birlikte, mağazada haftaya biz oyun severlere verilecek ücretsiz oyunlar da belli oldu. Haftaya Epic Games Store’da biz oyunseverleri iki oyun ücretsiz olarak bekliyor olacak.

Ücretsiz olan oyunlardan ilki, Behaviour Interactive’in 2016’da piyasaya çıkan ve oldukça popüler çevrimiçi çok oyunculu korku oyunu Dead by Daylight, ikinci oyun ise Luden.io tarafından geliştirilen ve Nival tarafından yayıncılığı üstlenilen makine ve türevlerinin nasıl çalıştığını öğreten simülasyon oyunu While True Learn: Data Scientist Edition olacak.

Her iki ücretsiz oyunu da 2 – 9 Aralık tarihleri arasında Epic Games Store kütüphanenize eklemeniz halinde kalıcı olarak sahibi olabileceksiniz. Dilerseniz oyunların Epic Games Store sayfalarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Oyunların Epic Games Store Tanıtım Bültenleri

Dead by Daylight

Dead by Daylight, oyunculardan birinin acımasız bir Katil’i ve kalan dört oyuncunun yakalanmaktan, işkence görmekten ve öldürülmekten kaçmaya çalışan Kurbanları oynadığı çok oyunculu (4’e karşı 1) bir korku oyunudur.

Kurbanlar üçüncü şahıs olarak oynarlar, dolayısıyla daha iyi durumsal farkındalığa sahiplerdir. Katil ise birinci şahıs olarak oynar ve avlarına daha çok odaklanabilir.

Karşılaşmalarda Kurbanların amacı, Katil’e yakalanmadan Ölüm Alanı’ndan kaçmak. Fakat bu kulağa geldiği kadar kolay değil, özellikle de her oynayışta ortamın değiştiği düşünülünce.

While True Learn: Data Scientist Edition

Data Scientist Edition

Oyunu mutlaka oynaması gerekenler:

  • Makine öğrenimi ve ilgili teknolojilerin nasıl çalıştığını öğrenmek isteyenler
  • Çocukların mantıksal düşünme, programlama ve teknolojilerle eğlenerek ve zorlanmadan tanışmasını isteyen ebeveynler ve öğretmenler
  • Bir yandan eğlenirken bir yandan da zihinlerini meşgul tutup farklı şekillerde çalıştırmayı seven oyuncular
  • Sorun çözme becerilerini geliştirirken yoğun keyif almak ve başarı duygusunu tatmak isteyen oyuncular
  • Zeki kedileri sevenler

Bu oyun hakkında

bwhile True: learn()/b makine öğrenimi, sinir ağları, büyük veri ve yapay zekâ gibi karmaşık konular hakkında bir bulmaca/simülasyon oyunu. Ama ön önemli amacı da kedini anlamaya çalışmak.
Bu oyunda, kedisinin insan dilini konuşamasa da kodlama konusunda çok iyi olduğunu kazara keşfeden bir kod yazarı olarak oynayacaksın. Bu kod yazarının (yani senin), kedilerden insanlara bir konuşma tanıma sistemi kurabilmek için makine öğrenimi hakkında her şeyi öğrenip görsel programlamayı kullanması gerekiyor.

Makine öğreniminin gerçek hayatta nasıl çalıştığını öğren!

Oyun, komik Uzman Sistemlerinden geleceği tahmin edebilen Tekrarlanan Sinir Ağlarına kadar gerçek hayattaki makine öğrenimi teknolojilerini biraz baz alıyor. Ayrıca bulmaca tarzında bir oyun olduğu için kodlama deneyimi gerekmiyor!

Veri biliminde uzmanlaş!

Nesneleri fareyle ekranda sürükle! Çizgilerle birbirine bağla! Dene. Yanıl. Optimize et. Tekrar dene. Ardından “Release” düğmesine bas ve o güzel verilerin ekrandaki hoş akışını izle.

Bir makine öğrenimi uzmanının macera dolu hayatını keşfet!

Yenilikçi bir teknolojiyi tasarlamak; zaman, tecrübe ve para gerektirir. Bu nedenle serbest çalışacak ve bunun beraberinde getirdiği heyecanı tadacaksın. E-postalar alacak, sözleşmeler imzalayacaksın! Karanlık bir odada günlerce tek kelime etmeden oturacak, sadece forumlar üzerinden sosyalleşeceksin! Yani tam bir veri bilimci olacaksın!

Kodlama gerçek oluyor!

Görevler, makine öğrenimiyle çözülen gerçek sorunlara dayanıyor. Buna sürücüsüz bir otomobil yapmak da dâhil (onu yönlendiren kedin olacak). Programlamada ne kadar iyi olduğunu gerçekten görmek istiyorsan yeni bir girişim şirketinin teknoloji sorumlusu olarak becerilerini ve planlarını bu piyasanın acımasız kurallarına karşı test edebilirsin! Ya büyük servetler kazanacak, müdürlerine resti çekecek ve teknoloji konusunda büyük bir lider olacaksın ya da her şeyini kaybedip İK biriminin kapısına geri döneceksin. Ama denemekten zarar gelmedi, değil mi?

Ekipmanlarını geliştirerek hayatını kolaylaştır!

Düzenli bir nakit akışı sağladığında performansını geliştirebilmek için çok iyi donanımlar satın alabileceksin. Tabii donanımdan fazlası da var! Yeni bir cep telefonu, yeni bir koleksiyon figürü, kedin için şık kıyafetler, hatta kendine bir aloe vera bitkisi bile alabilirsin!

İlginç bir bilgi

Makine öğrenimi uzmanlarının yaptığı iş bu. Artık (parası hariç) sen de bu işi yapabileceksin! Başka kimse böylesine tuhaf bir dala el atmadığı için while True: learn(), veri bilimi uzmanı olma konusundaki en iyi oyun!
egs whiletruelearn ludenio g1a 07 1920x1080 b27a8f5024a7
egs whiletruelearn ludenio g1a 08 1920x1080 1084d99e2f4b
egs whiletruelearn ludenio g1a 09 1920x1080 17ccf70e4bc5
egs whiletruelearn ludenio g1a 10 1920x1080 55d97faaf967
egs whiletruelearn ludenio g1a 11 1920x1080 caadcdd55bb8
egs whiletruelearn ludenio g1a 12 1920x1080 a336d13b3284
egs whiletruelearn ludenio g1a 13 1920x1080 ca977928794c
egs whiletruelearn ludenio g1a 14 1920x1080 09c184d6886d
egs whiletruelearn ludenio g1a 15 1920x1080 f41809ba2c5f
egs whiletruelearn ludenio g1a 16 1920x1080 07bebd935f8begs whiletruelearn ludenio g1a 17 1920x1080 2693687eb243
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir