Epic Games Store’da Haftaya Verilecek Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
5 Dk Okuma Süresi

Epic Games Store’da bu haftanın ücretsiz oyunları indirmeye sunulması ile birlikte haftaya verilecek ücretsiz oyunlar da belli olmuş oldu.

Haftaya biz oyun severlere iki oyun birden ücretsiz olarak sunulacak. Oyunlardan ilki Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilip yayınlanan, strateji oyunu Defense Grid: The Awakening, ikinci oyun ise M2H tarafından geliştirilip yayınlanan, bağımsız birinci şahıs nişancı oyunu Verdun.

Oyunların her ikisini de 22 – 29 Temmuz tarihleri arasında kütüphanenize ekleyip daimi sahibi olabileceksiniz. Oyunların Epic Games Store sayfalarına ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Oyunların Tanıtım Bültenleri

– Defense Grid: The Awakening

Image

Çekirdekleri koru!

Defense Grid: The Awakening, her beceri seviyesinden oyunculara hitap eden nihai kule savunma oyunudur. Bir düşman ordusu istilası yaşanıyor ve üssün etrafına stratejik olarak tahkimat kuleleri inşa ederek onları durdurmak oyuncuya kalmış durumda. Sezgisel kontroller ve derin bir oynanış… Her kulenin özel saldırıları ve özellikleri bir uyum içinde çalışarak başarılı olmak için birçok yol sağlıyor.
Çekirdekleri koru!
PC Gamer Dergisi Editor’s Choice Ödülü (90/100)
Image

Tekrar Oynanabilirlik

Ana olay örgüsünde yaklaşık 8 saatlik bir oyun içeriği ve oyunculara özgün başlangıç koşulları ve hedefler sunan meydan okuma modlarında saatler sürecek bir oyun deneyimi var. Her oyun seviyesi yüksek bir tekrar oynanabilirliğe sahip ve daha hızlı tamamlanmaya karşılık daha fazla ödüller veren seviyeleri birçok farklı şekilde çözmek mümkün.

Eşsiz Seviyeler

Defense Grid: Awakening, her birinde yolların ve kule inşa etme noktalarının farklı bir şekilde yerleştirildiği ve bir strateji belirlemeni sağlayacak açık alanların bulunduğu 20 eşsiz çevreye sahip.

Düşmanlara dikkat et!

Oyun boyunca oyuncular, giderek daha da güçlenen ve oyuncunun savunmasını aşmak için çeşitli stratejiler kullanan 15 farklı düşman türü ile savaşırlar. Seviyeler ilerledikçe, düşmanlar daha güçlü ve yenilmesi daha zor hale gelirler.
Image

Kule Geliştirmeleri

Her biri 3 kabiliyet seviyesine sahip 10 farklı kule türü var. Her kule, saldırı görüş hattı veya balistik mermi yolu gibi ideal yerleşimi etkileyen eşsiz ödünlere sahiptir. Bazı kuleler yakındaki diğer kuleleri güçlendirir, yıkıcı bir saldırı başlatan bir arka savunma kulesi gibi kuleler de belirli yerlerde kullanmak için idealdir.
Image

Başarılar

Her seviyeyi başarıyla tamamlamak bir bronz başarı ödülü kazandırır. Başka hedeflere ulaşmak, belirli bir seviyede gümüş ve altın ödülleri kazandırır. Acemi bir oyuncu saldırıdan sağ çıkmayı başarabilir, ama yalnızca deneyimli bir oyuncu tüm altın başarıları elde edebilir.

Liderlik Tabloları

Çekirdekleri korumaya devam ettiğinde sen de genel liderlik tablolarında veya arkadaşlarına karşı zirvede yer alabilirsin! Dikkat et, çok çetin bir rekabet var! Zirvede kalmak istiyorsan stratejini optimize etmelisin!

– Verdun

“Verdun, gerçekçi bir Birinci Dünya Savaşı ortamında geçen ilk çok oyunculu Birinci Şahıs Nişancı oyunudur. Seni ve birliğini heyecanlı saldırı ve savunma savaşlarına sokan acımasız siper savaşı eşsiz bir muharebe tecrübesi sunuyor.

Oyun, dünya tarihinin en kanlı çarpışmalarının yaşandığı batı cephesindeki 1914 ve 1918 seneleri arasında geçiyor. Geliştiriciler, 1916’da gerçekleşen ünlü Verdun Savaşından esinlenerek oyunu geliştirdi. Oyun, 4 farklı oyun modu sunuyor: Cephe Hatları, Zayiat, Tüfek Ölüm Maçı ve Birlik Savunması. Ayrıca oyunda gerçekçi 1. Dünya Savaşı silahları, gerçek üniformalar, dehşet verici kanlı çarpışmalar ve Fransa ile Belçika’nın gerçek muharebe alanlarına göre hazırlanmış haritalar gibi tarihsel açıdan doğru birçok özellik var.

Cephe Hatları, taktiksel zorluğu aşısından eşsiz bir oyun modudur. Gerçekçi siperler, seni savaşa sokuyor ve ele geçirip savunmak için taktiksel kurnazlık gerektiriyor. İtilaf ve İttifak Devletleri cephe hatları kısımlarını ele geçirmek için birbirleriyle yarışıyor. Bir savaşta kendini düşman siperlerini ele geçirmek için hücum yaparken buluyorsun diğer savaşta ise kendini yeni ele geçirdiğiniz siperi acımasız bir düşman saldırısına karşı savunurken buluyorsun.

Oyuncular, oyundaki birçok birlik türünden birine katılmayı seçebilir. Her birlik türü farklı bir taktiksel role sahiptir. Arkadaşlarınla birlikte mücadele edip birliğinin gücü ve becerikliliğinin gelişmesini sağlayan deneyimi kazanabilirsin. Savaşıp daha çok deneyim kazanarak ve rütbeni yükselterek özelleştirmelerin, silahların ve ekipmanların kilitlerini açmada kullanabileceğin Kariyer Puanları da kazanabilirsin.

Zayiat oyun modunda, İtilaf ve İttifak Devletleri tek bir savaşta karşı karşıya getirilir. İki taraf da sahip oldukları asker sayısını temsil eden bir bilet miktarına sahiptir. Bir oyuncu ölüp yeniden doğduğunda oyuncunun bulunduğu taraftan bir bilet eksilir. Bir tarafın biletleri bittiğinde o taraftan olan oyuncular yeniden doğamaz – canlı kalan taraf kazanır!

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir