Epic Games Toplam Değeri 86₺ Olan İki Oyunu Ücretsiz Yaptı

Mustafa Akman
Mustafa Akman
7 Dk Okuma Süresi

Bildiğiniz üzere Epic Games her hafta Perşembe günü bir veya birden fazla ücretsiz oyun vermekte. Bu hafta toplam değeri 86₺ olan iki oyunu ücretsiz yaptı. Şayet bu oyunları 26 Kasım’a kadar kütüphanenize eklediğiniz taktirde daimi sahibi olacaksınız.

Bunların ilki Elite Dangerous, Frontier Developments tarafından geliştirilip yayınlanan bu oyun açık dünya uzay simülasyon oyunu. İkincisi ise The World Next Door, Rose City Games tarafından geliştirilip VIZ Media tarafından yayınlanan bağımsız bir aksiyon/macera oyunu.

Oyunların Tanıtım Bültenleri

Elite Dangerous

Oyun Fragmanı

Elite Dangerous

Elite Dangerous, oyunun orijinal açık dünya macerasını birbiriyle bağlantılı bir galaksi, gelişen bir anlatım, Samanyolu’nun eksiksiz bir şekilde ve tamamen galaktik ölçülerde yeniden yaratılması ile modern nesle getiren, eksiksiz bir devasa çok oyunculu uzay destanı.
Küçük bir uzak gemisi ve birkaç krediyle başlayan oyuncular, amansız ve fütüristik galakside hayatta kalmak ve ikonik Elite’ler arasında üst sıralarda yer almak için gereken yetenekleri, bilgiyi, parayı ve gücü kazanmak adına ellerinden geleni yapacaklar. Galaktik süper güçlerin ve yıldızlararası savaşların çağında her oyuncunun hikâyesi birbiriyle bağlantılı benzersiz oyun deneyimlerini ve özenle yazılmış gelişen anlatımı etkiliyor. Oyuncuların kararları ve aksiyonları ile hükümetler düşüyor, savaşlar kazanılıyor ve kaybediliyor ve insanlığın sınırları yeniden şekillendiriliyor.

Şimdi Horizons Sezonu Dâhil!

Artık Elite Dangerous‘a dâhil olan Horizons sezonu ile galaksiyi tamamen yeni bir açıdan deneyimle. Yıldızlardan bilinmeyen dünyaların yüzeylerine yolculuk et, Scarab Surface Recon Vehicle’ın içinde yüzeyde dolaş, silah üret, gemi ile gönderilen askerleri mevzilendir ve birden çok ekibin dâhil olduğu keyifli eşli aksiyonu deneyimle.

Akıl Almaz Bir Galaksi

Samanyolu’nun 400 milyar adet yıldız sistemi, Elite Dangerous‘ın açık uçlu oynanışının ana sahnesi. Video oyunları tarihinin bu en geniş tasarımlı oyun alanında, kendi galaksimizin gerçek yıldızları, gezegenleri, uyduları, asteroit bölgeleri ve kara delikleri gerçek destansı boyutlarına uygun olarak hazırlandı.

Benzersiz ve Herkesle Bağlantılı Bir Oyun Deneyimi

Oyuncuların kararları ve aksiyonları ile hükümetler düşüyor, savaşlar kazanılıyor ve kaybediliyor ve insanlığın sınırları yeniden şekillendiriliyor. Galaktik süper güçlerin ve yıldızlararası savaşların çağında her oyuncunun kişisel hikâyesi birbiriyle bağlantılı galaksileri ve özenle yazılmış gelişen anlatımı etkiliyor.

Kendi Yolunu Aydınlat

Avlandıkça, keşfettikçe, savaştıkça, maden çıkardıkça, kaçakçılık ve ticaret yaptıkça gemini geliştir ve her parçasını özelleştir. Böylece 3301 yılında amansız bir galakside hayatta kal. Elite’ler arasında üst sıralarda yer almak için gereken yetenekleri, bilgiyi, parayı ve gücü kazanmak adına elinden geleni yap.

Devasa Çok Oyunculu

Elite Dangerous‘ın sonsuz ve devasa çok oyunculu uzayında dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla tahmin edilemez karşılaşmalar deneyimle. Solo modda birbiriyle bağlantılı galaksiyi keşfet ya da karşılaştığın her pilotun güvenilir bir dosta veya ölümcül bir düşmana dönüşebileceği Open Play’de dünyayı diğer oyuncularla birlikte deneyimle. Oyunu oynamak için Frontier üzerinden ücretsiz bir Elite Dangerous hesabı oluşturman gerekir.

Yaşayan Bir Oyun

Elite Dangerous, yeni özellikler ve içeriklerle büyüyor ve genişliyor. Büyük güncellemeler oyuncuların istekleri doğrultusunda şekilleniyor ve binlerce oyuncu için birbiriyle bağlantılı bir galakside iş birliği yapabilecekleri, birbirleriyle mücadele edebilecekleri ve beraber keşif yapabilecekleri yeni oynanış fırsatları yaratıyor.

Orijinal Açık Dünya Macerası

Elite Dangerous, oyunun orijinal açık dünya macerasını birbiriyle bağlantılı bir galaksi, gelişen bir anlatım, Samanyolu’nun eksiksiz bir şekilde ve tamamen galaktik ölçülerde yeniden yaratılması ile modern nesle getiren, 1984’te yayınlanmış ve türün öncüsü olan Elite oyununun üçüncü devam oyunu.

Sistem Gereksinimleri

Minimum
Önerilen
İşletim Sistemi

Windows 7/8/10 64 bit

İşletim Sistemi

Windows 7/8/10 64 bit

İşlemci

Dört Çekirdekli İşlemci (4 x 2Ghz)

İşlemci

Intel Core i7-3770K Dört Çekirdekli işlemci veya üstü / AMD FX 4350 Dört Çekirdekli İşlemci veya üstü

Bellek

6 GB RAM

Bellek

8 GB RAM

Depolama

25 GB kullanılabilir alan

Depolama

25 GB kullanılabilir alan

DirectX

Sürüm 11

DirectX

Sürüm 11

Ekran Kartı

Nvidia GTX 470/AMD R7 240

Ekran Kartı

Nvidia GTX 770 / AMD Radeon R9 280X

Diğer

Geniş bant internet bağlantısı

Diğer

Geniş bant internet bağlantısı

The World Next Door

Oyun Fragmanı

The World Next Door
Animelerin ve bağımsız oyunların duygusal hikâye anlatımından ve heyecan verici aksiyonundan ilham alan The World Next Door, kendisini evden çok uzakta, büyülü ve gizemli Emrys dünyasında bulan isyankâr bir genç olan Jun’ın hikâyesini anlatıyor. Bu dünyaya ait olmayan renkli yaratıklarla karşılaşan Jun, zamanı dolmadan önce eve dönmek için yeni arkadaşlarına güvenmeyi öğrenmeli.
Oyuncular The World Next Door’da görsel roman unsurlarının, güçlü bir hikâye anlatımının ve çok hızlı gerçekleşen bulmaca savaşlarının bağımlılık yapıcı bir karışımını bulacak.
 • Lord Gris tarafından tasarlanan ve animelerden ilham alan karakterlerle can bulan büyülü bir dünya olan Emrys’e yolculuk et
 • Rakipleri alt etmek ve eve dönüş yolunu bulmak için büyülü rünleri ve arkadaşlarının yardımlarını kullan
 • Bulmaca kombinasyonlarının eğlencesini aksiyonlu bir oynanışla bir araya getiren hızlı ve gerçek zamanlı savaşlarda büyülerini kullan
 • Dallanıp budaklanan diyaloglara ve oyundaki karakterlerle olan ilişkilerini etkileyen itibar sistemlerine sahip doğaüstü bir hikâyeye dal
 • Assist Modu ile oynanıştan aldığın keyiften ödün vermeden hikâyeye odaklan
 • Çok hızlı Versus Modu ile arkadaşlarına meydan oku

Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • Bellek: 4 GB RAM

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64 bit
  • İşlemci: Intel H81 core i3 4130T 2.90GHZ (dual core)
  • Ekran Kartı: Intel HD 4400
  • Depolama: 2 GB kullanılabilir alan
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir