Epic Games’in Among Us Hediyesi Oyuna Oldukça İyi Geldi

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz Perşembe günü Epic Games tarafından ücretsiz dağıtılan Among Us’ın hit olacağı biliniyordu. Ancak oyunun popülaritesi geliştiricileri bile şaşırtmış olması gerek. Oyun, bilgisayar platformunda oyuncu sayısını altı kat arttırmayı başardı.

Bu bilgilerin çıkış yeri Victoria Tran tarafından InnerSloth’da paylaştıklarına dayanıyor. 22 Mayıs tarihinde bilgisayar üzerinden 350.000 kişi Among Us oynadı. Bir hafta sonrasında 29 Mayıs tarihinde bilgisayar üzerinden oyunu oynayanların sayısı 2.000.000’a ulaştı.

Victoria Tran, çoğu çevrimiçi oyunda haftasonları tipik olarak oyuncu sayısının arttığını açıkladığı gibi, Cumartesi günleri Among Us oyuncu sayılarını karşılaştırdı. Bu artışın sebebi yeni gelen oyuncular değil. Daha önce oyunun mobil F2P sürümünü oynayan oyuncuların artık normal sürümü oynamaya başlamaları ile de alakalı bir durum.

Oyunun, günlük oyuncu sayılarındaki artış son derece etkileyici ve oyunun durumunu olumlu yönde etkileyen bit durum. Epic Games’in oyunu ücretsiz dağıtmasından önce yer alan bilgisayar platformunda ki enler bitmiş görünüyor. Geçtiğimiz pazar günü oyun Steam üzerinde anlık 19.000’den biraz fazla oyuncu sayısına sahipti. Zira oyunun en popüler olduğu geçtiğimiz sene Steam üzerindeki anlık oyuncu sayısı 447.000 kişi olarak bildirilmişti.

Oyunu henüz Epic Games Store kütüphanenize eklemediyseniz bu bağlantıdan sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir