Öneriler

Epic Games’in Bu Zamana Kadar Verdiği Oynamaya Değer Ücretsiz Oyunlar

Epic Games’in Bu Zamana Kadar Verdiği Oynamaya Değer Ücretsiz Oyunlar

Yaklaşık iki yıldır Epic Games ücretsiz oyun vermeye devam ediyor ve belirli bir süre daha devam edecek. Dönüp arkaya baktığımızda oyuncular, aldıkları birçok oyunu indirip denememiştir bile. Sizde bunlardan biriyseniz bu listeyi sizin için yaptık. Zamanında alıp bir kenara koyduysanız Epic Games’in dağıttığı en iyi ücretsiz oyunlara beraber göz atalım.

This War of Mine

11 bit studios tarafından geliştirilen savaşta hayatta kalma video oyunudur. Oyun 1992-96 arasındaki Bosna Savaşı sırasında gerçekleşen Saraybosna Kuşatması’ndan esinlenmiştir. Savaş boyunca zor kararlar vermek zorunda kalacaksınız. Verdiğiniz her kararın elbette sonuçları olacak. Örneğin gece erzak aramaya çıktığınızda yaşlı bir çiftin dolabında kalan son yemeği alıp almamak.

For Honor

Samuray, Şövalye ve Vikinglerin savaşını her birinin gözünden deneyimleyin. Ubisoft tarafından geliştirilen üçüncü şahıs aksiyon oyunu yakın dövüşe odaklı ve kimi zaman zor olabiliyor. Rakibinizin atağına göre çeşitli saldırı ve defans yapmak zorundasınız. Oyunda ayrıca online mod da bulunuyor ama pek sık kullanıldığı söylenemez.

The Stanley Parable

Davey Wreden tarafından tasarlanan interaktif kurgu türündeki bir video oyunudur. Oyun, ilk olarak 27 Temmuz 2011’de Half-Life 2 için ücretsiz bir mod olarak yayımlandı. Zamanla evrimleşerek bu halini alan oyun, 4. duvarı yıkmak üzere kurulu. Bu tarz konseptler hoşunuza gidiyorsa kesinlikle denemelisiniz.

Just Cause 4

Avalanche Studios tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunudur. Serini üçüncü oyunun devamı niteliğinde geliştirilmiştir. Adından da anlayabileceğiniz gibi, genellikle kafa dağıtmalık bir oyun.  Hikaye modu çok sağlam olmasa da dünyasında kaybolup bir yerleri patlatmak oldukça eğlenceli.

World War Z

Sabre Interactive tarafından geliştirilen ve Mad Dog Games tarafından yayınlanan üçüncü şahıs nişancı video oyunudur.  Aynı isimli filmden uyarlanan oyunda, üstünüze akın akın gelen zombi gruplarıyla mücadele ediyorsunu. Çıktığı dönem ağır eleştiriler alsa da ücretsiz bir oyuna göre oldukça kaliteli. Özellikle arkadaşlarınız da almışsa dört kişiye kadar CO-OP girebilirsiniz.

Kingdom Come Deliverance

Warhorse Studio tarafından geliştirilip Deep Silver tarafından yayımlanan birinci şahıs Orta Çağ aksiyon-rol yapma oyunudur. . İlk Mafia oyunun geliştiricisi tarafından yapılan oyun tıpkı Mafia gibi gerçekçi bir oynanışa sahip. Kılıç dövüşleri olsun, rol yapma, açık dünya elementleri olsun oldukça gerçeğe yakın. Hatta bu durum sizi bazı durumlarda rahatsız bile edebilir. Yine de Kingdom Come Deliverance, gerçekçi orta çağ ve RPG’yı birleştiren oldukça iyi ve sayılı oyunlardandır.

Steep

Ubisoft Annecy tarafından geliştirilen bir ekstrem spor video oyunudur. Ülkemizde özellikle araba simülasyonları çok seviliyor. Siz de seviyorsanız Steep’e bir şans verin. Farklı bir temaya sahip olsa da sizi kendine çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu