Epic Games, Oyun Geliştiricileri İçin İki Yeni Hizmet Sunuyor

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Epic Games kısa bir süre önce yaptığı duyuru ile birlikte oyun geliştiricileri adına iki ücretsiz hizmet sundu. Bu sunduğu hizmetlerden ilki sesli sohbetlerin herhangi bir prodüksiyona basit bir şekilde uygulanmasına izin veren bir araç olan Voice olurken, Epic Games’in sunduğu bir diğer hizmet ise, yıllardır piyasada bulunan ve popüler bir hile önleme sistemi olan Easy Anti-Cheat oldu. Bu sunulan hizmetler, geliştiricilerin oyunlarındaki çalışmaları hızlandırmak için hazır araçları kolayca kullanabilecekleri anlamına geliyor.

Bu hizmetlerden ilki olan Voice, daha önce Fortnite’ta test edilmiş tescilli bir sesli iletişim cihazı olarak biliniyor. Bu aracı herhangi bir başlıkta kolayca uygulanabilen Epic Online Services sunucuları aracılığıyla istikrarlı sohbet sunan çok platformlu bir araç olarak da tanıtmak mümkün. Bu sistemin, Epic Games’in popüler battle royale oyununda kullanılması, çok sayıda oyuncuya sahip oyunlarda bile çalışabileceğini kanıtladı. Artık diğer geliştiriciler de bu güzel hizmetten ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Epic’in, Voice iletişim aracı için paylaştığı video:

Geliştiricilere sunulan ikinci hizmet olan Easy Anti-Cheat ise, 2018 yılında Epic ailesine katılan uzun süredir devam eden bir hile karşıtı güvenlik özelliğidir. Bu sistem Halo, The Division 2 ve Dead by Daylight gibi oyunların oyuncularını sürekli olarak korumuştur. Artık her geliştiricinin kullanımına açık olacağından, bu koruma sistemini kullanan oyunların sayısı önemli ölçüde artacak. Ayrıca Easy Anti-Cheat, şirket tarafından sunulan Oyuncu Yaptırımları ve Oyuncu Raporları gibi diğer hizmetlerle doğrudan entegre bir araç olacak.

Epic Games’in, Easy-Anti Cheat koruma sistemi için paylaştığı video:

Epic, bu getirdiği güzel araçlar ile birlikte oyun geliştiricilerin hayatını çok daha kolay hale getirmeye karar vermiş gibi görünüyor. Bahsedilen her iki hizmetin de etkinliğini göz önünde bulundurarak, şirketin anlaşmasının oldukça güzel olduğu sonucuna varabiliriz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir