Eski Solid Snake Ses Aktöründen Metal Gear Solid Remake Açıklaması

Bilal Yusuf Ersin
Bilal Yusuf Ersin - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Yeni nesil platformlar için Metal Gear Solid yeniden yapımı ile ilgili söylentiler, eski Solid Snake seslendirme sanatçısı David Hayter’ın bir röportajda verdiği cevapla yeniden alevlendi.

Dan Allen Gaming ile yaptığı röportajda Hayter, projeyi “sektör söylentisi” haline gelmeden ve röportajdan birkaç gün önce bazı kaynaklardan duyduğunu ifade etti. Hayter: “Sadece birkaç gün önce bunun bir söylenti olmayabileceğine dair bir onay aldım. Ancak bu bile söylenti gibiydi. Şimdi ise artık bu bir endüstri söylentisi oldu, bu yüzden de biraz daha doğru olma eğiliminde” açıklamasını yaptı.

Hayter, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain‘de Kiefer Sutherland ile rolleri değiştirilmeden öncesine kadar Solid Snake’i seriye ait bir çok yapımında canlandırdı. Hayter’in yeniden yapımda karakteri seslendirmek için geri dönüp dönmeyeceği ise belli değil, ancak daha önce bu işi yapmakla ilgilendiğini ifade etmişti.

Konami, son birkaç yıl içinde önemli markalar için oyun geliştirmekten ziyade, mobil ve servis türü oyunlara daha fazla ağırlık verdi. Bunun sonucu olarak da, Metal Gear Solid ve Silent Hill gibi önemli oyunlardan uzun süredir herhangi bir ses çıkmadı. Ancak muhtemelen dış ekipler veya stüdyolar tarafından geliştirilen bu önemli oyun markaları için söylentiler gelmeye devam etti. Bu yılın başlarında Konami, video oyun sektöründen ayrılmayacağını da belirtmişti.

Bunca yılın ardından Hayter, Solid Snake rolünü canlandırmaktan keyif alacağını belirtmesinin yanı sıra, rolde devam etmesini çok uygun bulacak güçlü bir hayran kitlesine de sahip. Ancak serinin hayranları resmi bir duyuru veya açıklama gelene kadar çok da beklenti içinde olmamalılar.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
:)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image