Fallout 4 New Vegas Modu Üzerinde Çalışmalar Devam Ediyor

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Fallout 4 New Vegas Modu Üzerinde Çalışmalar Devam Ediyor

Bethesda Fallout markasını satın aldıktan  sonra seri yön değiştirerek zamanla FPS, RPG serisine dönüştü.
Hayranları tarafından serinin zirve noktası ise Fallout: New Vegas’tır. Obsidian tarafında geliştirilen yapım günümüzde ki birçok RPG oyununa yön vermiştir. Zaten Obsidian RPG türünü iyi yapan bir firma.

Fallout 4 ile birçok insan hayal kırıklığına uğradı. Belki kötü bir oyun değildi ama insanların aradığı RPG deneyimini Fallout: New Vegas kadar iyi veremedi. Hatta yanına bile yaklaşamadı. Bu yüzdendir serinin hayranları tarafında Fallout 4’e New Vegas modu geliştiriliyor.

İlk olarak karşımıza 2017 yılında çıkar fikir zaman içinde iyice somut hale getirilmiş. Modun resmi Youtube kanalında yayınlan bir videoda oyunun sevilen NPC’si Oliver Swanick görünüyor. Büyük bir piyango kazanan ve çenesi düşük bu NPC aynen Fallout: New Vegas’ta olduğu gibi oyuna eklenmiş.

Ayrıca mod yapımcıları Bethesda ile çatışmamak için Fallout 4 New Vegas’ta yeni ses sanatçıları ile çalışmış. Modun yapımında büyük emek var. Sizce Fallout 4 grafik ve mekanikleri ile New Vegas’ın RPG özellikleri bir araya gelince nasıl bir deneyim ortaya çıkacak ?

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir