Fallout 76’ya Gelen Etkinlikte Bu Eşyaları Almanız Neredeyse İmkansız

Fallout 76 etkinliği bazı eşyaların elde edilme yüzdelerini adeta mahvetti.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Bethesda’nın en son çıkardığı Fallout yapımı olan Fallout 76, düzenli şekilde güncellemeler, etkinlikler ve ek paketlerle desteklenmeye devam ediyor. Bu etkinliklerden birisi ise oyuncuların sıklıkla katılım gösterdiği Fasnacht veya Fasnacht Parade olarak geçiyor.

Fasnacht Parade etkinliği, her saat başında Master of Ceremonies isimli bir Mr Handy robotu ile konuşmanızı ve ardından bir dizi görevi tamamlamanızı gerektiriyor. Bunun sonucunda oyuna eklenen yaygın (common), nadir (uncommon) ve ender (rare) Fasnacht maskelerini düşürebiliyorsunuz.

Fallout 76’daki bu maskeleri almak iyice zorlaştı

Ancak 25 Haziran-9 Temmuz arası süren bu güncel etkinlik, oyuncuları bir hayli kızdırmış durumda. Bethesda, bu etkinlikle birlikte oyuna daha fazla Fasnacht maskesi eklediğinden ender maskelerin etkinlikten düşürme oranları ciddi derecede azaldı.

Sayısal olarak, oyunda toplamda 21 adet ender Fasnacht maskesi bulunuyor ve bu maskelerin düşme yüzdesi toplamda %5. Bu da demek oluyor ki bir tane ender Fasnacht maskesinin %0.238 düşme yüzdesi bulunuyor. Bu, bir eşya için inanılmaz derecede saatler harcanması anlamına geliyor.

Fallout 76

Daha basit ve yakın bir analoji olarak şöyle düşünebilirsiniz. %0.238 ihtimal, 1’den 410’a kadar sayıların bulunduğu bir ruleti çevirmeniz ve belirlemiş olduğunuz sayının gelmesidir.

Reddit’te oyun severler ise bu duruma tepki gösteriyor ve etkinliğin düzeltilmesi gerektiğini söylüyor.

ETİKETLER:
Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir