İncelemeler

Far Cry 6 Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Far Cry 6 Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Ubisoft Forward etkinliği ile Far Cry 6 hakkında daha fazla bilgi edindik. Oyunun hikayesiyle ilgili fazla bir bilgi olmasa da karakterleri, ana olayı ve oyunun geçeceği mekanı tanıma
fırsatımız oldu.

Özgürlük İçin Savaş

Oyunun geçtiği ada Yara, Karayipler’in kalbinde tropik bir cennet. Ama zor zamanlar geçiriyor!
Ubisoft’un ifadesiyle “Onlarca yıllık ekonomik yaptırımlar ülkeyi harap etmiş, fakirleşmiş ve bölünmüş halde bırakmıştır.” Gerilla devrimleriyle uğraşırken oyun sizi yemyeşil ormanlar, kalabalık şehirler  ve güzel plajlara götürecek.

Ayrıca oyunun yönetmeni Navid Khavari, küçük bir ekibin ilham almak için Küba’yı ziyaret ettiğini söylüyor. “Yerlilerle tanışıp kültürü ve çeşitliliği keşfetmeliyiz, ancak oradaki devrimde savaşan gerçek gerillalarla  da konuşmalıyız.” Aynı zamanda Khavari, anladıkları kadarıyla halkın Gerilla gruplarını katılma nedenlerinin de farklı olduğunu söylüyor. Kimisi silahı, aksiyonu sevdiği için kimisi ülkesi için katılıyormuş. Bunun Far Cry 6’yı nasıl etkileyeceğini göreceğiz.

Yönettiğiniz karakter Dani Rojos, kadın ya da erkek seçilebiliyor. Ubisoft bu karakteri adada doğup büyüyen bir yerli olarak tasarlamış. Ancak karakterimiz kendini devrimin veya ayaklanmanın bir parçası olarak görmüyor.

Acımasız Diktatör Antón Castillo

Genelde Far Cry oyunlarında kötü adamları iyi kurgulanmışlardır. Radikal kült lideri Joseph Seed’den manyak kral Pagan Min  gibi kötü karakterleri olan seriye bu sefer Giancarlo Esposito (Breaking Bad, Better Call Saul) tarafından oynanan  Antón Castillo geliyor. Yara’nın Devlet Başkanı Castillo ülkeyi sıkı yönetim altında tutuyor. Ülkeyi eski ihtişamına kazandırsın diye seçilen Castillo, amacına varmak için hiçbir yoldan çekinmiyor. Kendince daha iyiye ulaşmak için acımasız yöntemlere başvuruyor.

Antón Ve Oğlu Diego’nun İlişkisi Oyunun Merkezini Oluşturuyor

İzlediğimiz fragman Antón ve oğlunun ilişkisinin oyunun önemli bir parçasını oluşturuyor. Antón’a göre Yara Adası’nın kaderi Castillo ailesine bağlı. Bu yüzden ne kadar şevkatli bir baba olup oğlunu sevse de ona işleri öğretiyor ve bir şeyler başarması için baskı kuruyor. Bakalım oğlu onun izinden gidip yönetime geçecek mi. Bu oyunu oynadığımız süre boyunca baba ve oğlun ilişkisini keşfedeceğimiz anlamına geliyor.

Bunların yanı sıra oyunun haritasında daha fazla bayır ve ormanlık alan olacağıyla ilgili bilgiler var. Ayrıca Far Cry 5’in sevilen özelliklerinden biri, istediğimiz zaman çağırabileceğimiz bir yardımcı olacağı konuşuluyor.

18 Şubat’ta PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Xbox One, Stadia, ve PC için çıkış yapacak oyun sizi heyecanlandırıyor mu?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu