Far Cry 6 için Oynanış Fragmanı Yayınlandı ve Çıkış Tarihi Duyuruldu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Yeni Far Cry oyunu olan Far Cry 6’dan uzun zamandır ses gelmiyordu. Nihayet Ubisoft, ilk gösterim ile oynanış videosu yayınlama kararına vardı. Oynanış videosu oldukça hoş gözüküyor.

Giancarlo Esposito’nun hayat vermesi ile birlikte Antón Castillo‘nun oyunun baş kötüsü olduğu Far Cry 6 için gösterilen oynanış videosu, oyunculara yaratıcı silahlar, kaos atmosferi ve bol bol aksiyon sekansları sunuyor. Diğer Far Cry oyunlarından farklı olarak, Far Cry 6’da cutscene’ler karakterin gözünden verilmeyecek. Büyük bir değişiklik. Belki de, bu sunum ana karakterimiz – Dani Rojas‘a daha çok ısınmamızı sağlar. Tabii ki, bu sunum tarzının değişme ihtimali de var. Örnek olarak, Cyberpunk 2077 denebilir.

Grafikler bazı yerlerde şahane gözükürken, bazı yerlerde eksik, olmamış gibi gözüküyor. Tabii, bunun tam sürümde düzelebileceğini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Far Cry 6 ile birlikte, yepyeni bir haritaya – Yara‘ya seyahat ediyoruz. Adanın muazzam tropikal bölümleri olması ile birlikte kaos dolu bir şehir ve bu kaos’un etkilerini görüyoruz. Gerçekten atmosfer, ister şehirde, isterse de şehirden uzak yeşilliklerle dolu kısımlarda çok başarılı bir şekilde işlenmiş.

Görünüşe bakılırsa, hikaye, diğer Far Cry oyunlarına göre daha ciddi bir şekilde işlenecek. Tabii, bu hikaye, atmosfer ve güzel bir oynanış ile birleşince ortalığa güzel bir oyun çıkabilir. Umarız beklentilere değecek bir oyun olur.

Silahların da oldukça yaratıcı olduğunu söylememiz gerek. Birbirinden farklı işlevleri olan bu silahlar, oynanışa ayrı bir zevk katacak diye düşünüyoruz. Ayrıca, oyuna at da eklendi. At ile çıkardığınız kaosu düşünsenize… Eğer olması gerektiği gibi yapılırsa, gerçekten güzel olur. Bu oyun gerçekten farklı olacak gibi.

Far Cry 6 7 Ekim 2021 tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Amazon Luna ve Stadia için çıkışını yapacak. PC için Standart Edition ön sipariş fiyatı ise 269,00 TL.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image