Söylenti: Far Cry 7 ve Far Cry Multiplayer Geliştiriliyor

Insider Gaming, Far Cry 7 ve Multiplayer adlı iki yapımın Ubisoft'ta geliştirilmekte olduğunu öne sürdü.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Ubisoft’un bugünlerde iyi bir performans göstermediğini hepimiz biliyoruz. Özellikle oyunların geliştirme süreçleri bir yana stüdyo içi karşılaşılan sorunlar, oyuncuların isteklerinin dinlenmemesi ve benimsenen oynanış formülünün dışına çıkılmaması adeta bu felaketin gelişinin habercisiydi.

Bütün bunların yanında Far Cry gibi stüdyonun belli bir formüle oturttuğu oyunlar da artık sunulan içeriklerin benzerliklerinden ötürü sevenleri tarafından dahi sıkıntıyla karşılanıyor. Ubisoft’un işleri yoluna koyma çabası bir yana stüdyonun Far Cry serisine son sürat eski alışkanlıklarla devam ettiği de görülüyor.

Far Cry 7 ve Multiplayer için geliştirme süreci devam ediyor

Insider Gaming’de sızıntı ve söylentileriyle bildiğimiz Tom Henderson, Ubisoft içerisinde geliştirilmekte olan iki Far Cry oyunu hakkında kaynaklara sahip olduğunu belirtti. Çıkan detaylara göre bu iki oyundan birisi tek kişilik bir hikaye deneyimi sunacak olan Far Cry 7, diğeri ise sadece multiplayer bir oynanış sunacak olan Far Cry Multiplayer olacak.

Henderson, süreç başında bu iki oyunun bir arada düşünüldüğünü ama ilerlendikçe iki yapımın birbirinden ayrılıp bağımsız hale geldiğini söylüyor. Montreal şubesinin büyük rol oynadığı iki oyun, sırasıyla Project Blackbird ile Project Maverick (multiplayer) olarak anılıyor.

Konuşma yetkisi verilmediğinden dolayı kimliği belirsiz olarak soruları cevaplayan çalışanlar, oyunlar hakkında detayların halen daha belirlenmediğini ve Maverick’in içeriğinin birçok kez değiştirildiğini anlatıyor. Öte yandan Insider Gaming; multiplayer deneyimi sunacak yapımın Alaska’nın el değmemiş ormanlarında geçen, permadeath, backpack gibi mekanikler içeren ve çıkartma (extraction) sistemine bağlı bir shooter oyunu olacağını düşünüyor.

Multiplayer oyununun önceki yapımlardan karakterler sunacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Geçen sene Juan Cortez’in ses aktörü Alex Fernandez, “Enemy spy activated Sonar Vision. Wish we had that back when I was KGB.” cümlesini seslendirdiği gözüken bir tweet atmış ve hayranlar bu cümleden fazlaca multiplayer havası aldıklarını belirtmişti.

Far Cry 7’nin de Maverick gibi benzer bir zaman ve mekan skalasında geçeceği konuşulurken iki yapımın da 2025’ten önce görülmeyeceği söyleniyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir