KONSOLOyun HaberleriPC

Fifa 22 Çıkış Tarihi ve Kapak Yıldızı Belli Oldu

Fragman iki gün sonra

Fifa 22 çıkış tarihi, erken erişim tarihi ve kapak yıldızı belli oldu. 11 Temmuz’da daha fazla bilgiye sahip olacağımız oyunun kapak fotoğrafında genç yıldız Mbappe yer alacak.

TOTY Ultimate Team’e gelmiş olsa da Fifa 21’in modası artık geçiyor. Gözler Fifa 22’ye çevrilmiş durumda. Evet geliştirici ekip seride uzunda zamandır çok büyük değişiklikler yapmasa da hayranları ve futbol severleri tarafından uzunca zamandır bekleniyor.

Kapak Fotoğrafında Kim Yer Alacak?

Meraklı bekleyiş artık sona erdi. Electronic Arts, Fransalı genç yıldız Kylian Mbappe’nin Fifa 22’nin kapak fotoğrafında yer alacağını doğruladı. Hatırlarsanız FIFA 21’in kapak yıldızı olarak Eden Hazard’ın yerini Mbappe almıştı. Genç yıldız art arda ikinci yılda oyunun kapak yıldızı olarak seçildi.

Fifa 22 Ne Zaman Çıkış Yapacak ?

Bilindiği gibi Fifa serisi her yıl Eylül Ekim ayları gibi çıkış yapıyor. Fifa 21 geçtiğimiz yıl 9 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapmıştı. Görünen o ki gelenek bu sene de bozulmayacak. Fifa 22, 8 Ekim tarihinde PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC Windows (Steam), Nintendo Switch ve Google Stadia için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyunu ön sipariş ile alanlar 5 Ekim tarihinde oyuna erken erişebilecekler. Ve yine ön sipariş sahipleri oyunu 30 Eylül’den itibaren 10 saat ile sınırlı olarak oynayabilecekler.

Fifa 22 Fragmanı Ne Zaman Paylaşılacak

Oyunun tanıtım fragmanı 11 Temmuz tarihinde görebileceğiz. Dilerseniz o tarihte fragmanı aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Oynanış

Fifa serisi yıldan yıla çok büyük ölçülerde gelişme eğiliminde değil. Fakat bu durum oyunda hiç bir şey değişmiyor anlamına gelmiyor. Her sene oyunda ince ayarlamalar yapılıyor bu durum ise oyuncuların oynama biçiminde büyük değişikliklere neden olabiliyor. Henüz oyun oynanış kısmında bizlere ne tür yenilikler sunacak bilinmiyor.

Oyunun bizlere sunduğu yeni özellikleri öğrenmek için daha çok erken. Fakat EA’nın değiştirmesi ve yenilemesi gereken bir çok detay yer alıyor. Oyun bu sene bizlere neler vaat edecek hep beraber göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu