FIFA 22 Oynanış Fragmanı Göz Dolduran Yeni Oyuncu Animasyonlarını Sergiliyor

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

FIFA 22 için sonunda oynanış fragmanı geldi ve EA Sports da bize serisinin bir sonraki oyununa göz atmamızı sağladı.

Hemen aşağıda yayınlanan yepyeni FIFA 22 oynanış fragmanına göz atabilirsiniz. Yeni Hypermotion teknolojisiyle beraber, FIFA 22’nin yeni nesil sürümü PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S’e özel olacağını açıklandı.

Yukarıdaki fragmanda lanse edilen bu yepyeni teknolojide temel olarak bireysel oyuncuların nasıl hareket ettiği elden geçirilmiş olacak. EA, daha gerçekçi bir oyun oluşturmak amacıyla 11’e 11 futbol maçında hareketleri yakalayarak oyuna entegre etmeyi hedefliyor. Sonuçlar fragmanda görebileceğiniz üzere oldukça etkileyici duruyor.

FIFA 22’de Hypermotion aracılığıyla EA “Fifa tarihindeki en büyük animasyon yenilemesi” olduğunu belirtiyor. Daha önce EA, bireysel oyuncu hareketlerini doğru şekilde yakalama özelliğine sahipti ancak bu sefer aynı anda 22 oyuncunun hareketleri kayıt altına alınabildi ve bu sayede bireysel yapılan hareketlerde diğer oyuncular da tepki verebilecek.

8.000’den fazla maç verisini analiz eden makine öğrenimi ile birlikte çalışan FIFA 22’de 4.000’den fazla yepyeni oyuncu animasyonu olacak. FIFA 22’nin yapay zekası da büyük bir revizyona giriyor, çünkü bilgisayar kontrollü oyuncular artık yinelenen kararları kaydederek saniyede altı kat daha hızlı karar alabiliyorlar. EA’ın yeni FIFA’sında birçok yönünü gerçekten elden geçirdiği kesin gibi görünüyor.

FIFA 22, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve Xbox Series S için 1 Ekim’de çıkıyor, ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, tüm bu yeni özellikler yeni nesil konsollara özel olacak. FIFA 22’yi yeni nesil sürüm olarak oynamak istiyorsanız PS5 ve Xbox Series X/S’de 560 TL’yi gözden çıkarmanız gerekecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir