FIFA 22’de Kendi Kulübünüzü Yaratabileceksiniz

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

FIFA 22’nin resmi duyurusu sırasında serinin güncel oyunu hakkında birçok bilgiye ulaştık. EA Sports tarafından sunulan haberlerin çoğu, yeni nesil konsolların gücünün kullanımı ve FUT kahramanlarının Ultimate Team modunda tanıtılması gibi ilginç gerçeklerle ilgiliydi. Resmi sitede ilgimizi çeken bir başka özellik de oyuncuların artık kariyer modunda kendi kulüplerini yaratabilmeleriyle alakalıydı.

FIFA 22

FIFA 22 ve Kariyer Modundaki değişiklik

Ultimate Team’in başarısı ve kazandırdığı gelir göz önüne getirildiğinde kariyer modu, EA tarafından hep ikinci plana atılıyordu. Öyle ki Kariyer Modunda karşılaşılan hatalar veya can sıkıcı olaylar, oyun severlerin eleştiri yağmurları oluşturmasına sebep oluyordu. FIFA 21, kariyer modu deneyimini komple değiştiren bir yol izlese de EA, demek ki daha başka planlara sahip.

Oyunun hayranları, uzun zamandır böyle bir özelliğin olmasını istiyordu zira FIFA 12’den 14’e kadar Creation Centre’de kendi kulübünüzü yaratabiliyor ve liglere koyabiliyorsunuz. Elbette düzenleme ayarları oldukça kısıtlıydı ve hemen de oyundan kaldırılmıştı. FIFA 22’de ise kendi kulübünüzü yaratıp sıfırdan bir şekilde başarı basamaklarını tırmanabiliyorsunuz.

İlginç olan durum ise FIFA’nın uzun zamandır rakibi PES’in zaten Master League gibi benzer bir sisteme sahip olmasıydı. FIFA da son oyununda bu tarz bir mod oturtmaya çalışıyor.

1 Ekim tarihinde FIFA 22; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC ve Google Stadia’dan indirilebilir olacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image