FIFA 23 Kariyer Modunda Gerçek Teknik Direktörlerle Oynayabileceksiniz

Fatih hocama yazar...

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi
Fifa 23 kariyer modu

Electronic Arts’ın FIFA ismine sahip son yapım olan FIFA 23, geçtiğimiz hafta resmi olarak duyurulmuştu. Bazı radikal değişikliklere sahip olacak futbol oyunu için oyun içi detayları derinlemesine görebildiğimiz ilk oynanış fragmanı da birkaç gün önce yayınladı.

İlk oynanış görüntüleriyle oyuncuları tatmin eden oyundan, kariyer modunu derinlemesine gördüğümüz yeni bir fragman daha paylaşıldı. Bu fragmanda ise en dikkat çekici detay ve oyuna eklenen en büyük yenilik olarak teknik direktör olarak oynayabileceğimiz görüyoruz.

FIFA 23 Kariyer Moduna Gelen Yenilikler

Teknik Direktör Olarak Oynayabilmek

FIFA serisinde ilk kez karşımıza çıkan bu mod, Kariyer Modunun yönetici kariyeri bölümü kısmında Jürgen Klopp, Pep Guardiola, Antonio Conte, Thomas Tuchel ve Fatih Terim dahil olmak üzere kariyerlerinde başarılar yakalamış bir çok teknik direktör ile oynama şansı tanıyor.

En sevdikleri menajerlerden bazıları olarak oynamak isteyen oyunculardan geri bildirimler aldık. FIFA 23’te bulunan 30’dan fazla yıldıza sahip 350’yi geçik gerçek futbol menajerinden biri olarak oynamanıza izin verdiğini söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Bu menajerler ile istediğiniz futbol kulübünde oynayabilirsiniz. Hatta oyun kendi oluşturduğunuz takımda dahi bu teknik direktörlerle oynamasına olanak tanıyor. Ayrıca tercih ettiğiniz menajeri özelleştirme imkanına da sahip olacaksınız.

Önemsiz Gördüğünüz Maçları Daha Hızlı Geçebilirsiniz

Kariyer moduna eklenen bir diğer yenilik ise oynamak istemediğiniz ancak sonucunu merak ettiğiniz maçlar için eklendi. 90 dakikanın tamamını oynamak zorunda kalmadan bir maçın sonucunu etkilemek için dinamik olarak oluşturulmuş özetleri oynayabileceksiniz. Bu sayede maçın tamamını oynamadan karşılaşmaya yön vermiş olacaksınız.

Oynanabilir Öne Çıkanlar modu sayesinde, elde ettiğiniz sonuçların kontrolünü elinizden bırakmadan daha önemli olduğunu düşündüğünüz karşılaşmalar için odak noktanızı koruyabileceksiniz. Odak noktanızı kaybetmeden her karşılaşmaya yön verebilmeniz için oldukça eğlenceli küçük bir deneyim sunmak istedik. Yeni deneyim, önceki tüm maç ilerleme seçeneklerinin yanı sıra Sim To End’i oynamayı veya İnteraktif Sim’i kullanmanıza olanak tanıyacak.

Önemli Anlar için Yeni Sinematikler

Oyunda yer alan önemli anları sinematik olarak izleyebileceksiniz. Bu durumlara örnek vermek gerekirse ilk 11’de yer almak isteyen, takımınıza transfer olmak isteyen ya da transferini onaylamanızı isteyen ve imza töreni gibi önemli anları sinematik olarak izleyebileceksiniz.

FIFA 23, 30 Eylül tarihinde PC, PS5, Xbox Series X/S Platformlarına yeni nesil olarak, PS4 ve Xbox One konsollarına eski nesil sürüm olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir