Final Fantasy 16’nın Çıkış Tarihi Duyuruldu

Konsola özel olarak çıkış yapacak olan Final Fantasy 16'nin çıkış tarihi bir oynanış fragmanıyla yayınlandı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Oyun dünyasının sevilen etkinliklerinden biri olan ve sayısız yeni duyuruya ev sahipliği yapan The Game Awards, Geoff Keighley’in sunumuyla TSİ 03.30’da başladı. Bir yandan oyunlar çeşitli kategorilerde ödüllerini bulurken bir yandan da yepyeni haberler ve güncellemeler sektörü alevlendirmeye yetiyor.

State of Play’de duyuruluşundan beri röportaj ve oynanış fragmanlarıyla üstüne eklenmeye devam edilen Final Fantasy 16‘ın, The Game Awards etkinliğinde oynanıştan kesitler olduğu bir fragmanla birlikte çıkış tarihi resmen duyuruldu.

Final Fantasy 16 ne zaman çıkış yapacak?

Clive Rosfield’ın ana karakter olarak rol aldığı oyunun, intikam temasını merkezde tutacağı ve hikayenin beklenmedik şekilde karanlık anlatım şekillerine başvuracağı söylenirken olağanüstü kombat sahnelerinin de oynanışı doygun kılacağı belirtildi.

Çeşitli mekan ve düşmanların da gösterildiği fragman, Eikon’ların da oyunda ne denli büyük bir rol oynadığını gösteriyor. FF serisinden beklediğimiz gibi RPG türünün derinliği yanında görsel anlamda bir zenginlik de bizleri karşılıyor.

22 Haziran 2023 tarihinde çıkış yapacak olan ve Square Enix’in geliştirdiği oyun, PS5 konsollarına özel olarak çıkış yapacak. 31 Aralık 2023 tarihine dek konsola özel olma durumunu koruyacak olan yapım, sonrasında diğer platformlara da çıkış gerçekleştirecek.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir