Final Fantasy 16 State of Play’de Duyuruldu

Square Enix'in FF serisinin en yeni oyunu Final Fantasy 16 sonunda resmen duyuruldu.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

PlayStation’un bugün itibariyle gerçekleşen State of Play etkinliğinde Square Enix, sonunda Final Fantasy 16‘nın çıkış tarihini duyurdu.

Japon yayıncı, aylar önce yeni bilgilerin geleceğine dair söz verdiği Final Fantasy serisinin sonraki oyununun 2023 yılının yaz mevsiminde geleceğini gösterdi.

Final Fantasy 16 hakkında ne biliyoruz?

PlayStation 5 için duyurulan FFXVI, serinin eski oyunlarını elbette andıran bir yapıya sahip görünüyor. RPG serisini orta çağ tarzı ortamıyla köklerine geri götüren yapım, büyük ölçekli savaşlar ve göz alıcı yetenekler ile de göz doldurmayı başarıyor.

Final Fantasy 16’nın ana kahramanı Clive Rosfield’ın düzinelerce Eikons ile savaşını gösteren fragman, direktör Hiroshi Takai’nin liderliğinde oyunun geliştirilmesinde son düzlüğe girildiğini de belirtiyor.

PlayStation 5’in gücü ile yapım; “en heyecan verici roller coaster’a bile rakip olacak kusursuz bir hikaye anlatımı ve aksiyon” vaat ediyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir