Final Fantasy 7 Remake Sonunda PC’ye Geliyor

Anıl Er
Anıl Er
3 Dk Okuma Süresi

Square Enix The Game Awards‘ta Final Fantasy 7 Remake’in PC’ye geleceğini duyurdu. Ayrıca bunun için tarih de verdi. Oyun, 16 Aralık günü Epic Games Store’da çıkışını gerçekleştirecek.

Final Fantasy 7 Remake’in PC sürümünü uzun zamandır bekliyoruz. İlk olarak Nisan 2020’de PS4’e özel olarak piyasaya sürülmüştü. Ayrıca Square Enix, bu yılın Haziran ayında bazı grafik güncellemeleri ve Yuffie’nin başrolde olduğu yeni bir bölüm ile birlikte yine PlayStation’a özel FF7 Remake Intergrade’i yayınladı.

Bundan altı ay sonra ise sonunda FF7 Remake PC’ye çıkışını gerçekleştirecek. Square Enix’in Kingdom Hearts PC sürümünde olduğu gibi Final Fantasy 7 Remake’i de Epic Games Store üzerinden satın alınabilir olacak.

Final Fantasy 7 Remake Epic Games Store Tanıtım Bülteni

Eski SOLDIER ajanı Cloud Strife, Mako enerjisiyle çalışan Midgar şehrine iniyor. Zamana meydan okuyan klasik FINAL FANTASY VII; son teknoloji grafikler, yeni bir savaş sistemi ve Yuffie Kiseragi’yle birlikte ek bir macerayla yeniden doğdu.

■HİKÂYE

Gezegenin can damarı olan Mako’yu, reaktörler aracılığıyla kullanan Shinra Electric Power Company neredeyse tüm dünyayı ele geçirdi. Avalanche isimli bir grup idealist, direnişin son kalelerinden biri.

Eskiden seçkin bir SOLDIER ajanı olan Cloud artık paralı asker olarak Avalanche’ın Midgar şehrindeki 1. Mako Reaktörü’nü yok etme görevine katılıyor.

Bombalama, şehri alevli bir kaosun içine sürüklüyor ve Cloud uzun süredir ölü olduğunu düşündüğü bir düşmanın kâbuslarıyla acı çekiyor.

Tüm dünyanın kaderini belirleyecek hikâye tekrar başlıyor.

Bu oyun ilk olarak 1997’de yayınlanan FINAL FANTASY VII’nin yeniden yapımıdır.
Çok bölümlü serinin ilk oyunu, orijinal oyundaki hikâyeye dayanarak Midgar’dan kaçışa kadar yeni öğeler ekleyerek devam eder.

■FF7R EPISODE INTERmission (Yuffie Kisaragi’nin olduğu yeni bölüm)

FF7R EPISODE INTERmission, FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE’in dünyasındaki yepyeni bir macera. Midgar’a sızan ve Shinra Electric Power Company’deki önemli materia’yı çalmak için Avalanche HQ ile işbirliği yapan Wutai’li ninja Yuffie Kisaragi olarak oyna.

final-fantasy-vii-remake-intergrade Image

■Bu ürüne dahil olan içerikler

FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE şunları içerir:

FINAL FANTASY VII REMAKE ana oyunu

“FF7R EPISODE INTERmission” DLC’si (Yuffie Kisaragi’nin olduğu yeni bölüm)

  • Silah: Cacstar
  • Zırh: Midgar Bangle
  • Zırh: Shinra Bangle
  • Zırh: Corneo Armlet
  • Aksesuar: Superstar Belt
  • Aksesuar: Mako Crystal
  • Aksesuar: Seraphic Earrings
  • Summon materia: Carbuncle
  • Summon materia: Chocobo Chick
  • Summon materia: Cactuar
İlave silahlar, zırhlar, aksesuarlar ve Summon materia’lar ana menüdeki Gift Box’tan alınabilir.
“Cacstar” silahı sadece FF7R EPISODE INTERmission’da (Yuffie bölümü) kullanılabilir.
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir