Football Manager’da Geliştiricilere Rüşvet Teklif Edilmiş

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Rüşvet skandalları bu sefer de dijital futbolu vurdu…

The Athletic UK podcast’inde konuşan Sports Interactive’den Miles Jacobson, bazı futbolcuların temsilcilerinin rüşvet karşılığında Football Manager’da onların istatistiklerini yükseltmek istediklerini belirtmiş. Tabii ki Football Manager ekibi bunların tümünü reddetmiş ve isimlerin henüz açıklanmayacağının da altını çizmiş.

Football Manager gibi menajerlik oyunlarının en tepesinde yer alan bir marka için bu oldukça komik bir durum. Bazı futbol kulüplerinin oyuncu transfer ve gelişimlerinde bu oyunu kullanıyor olmaları da temsilcilerin rüşvet isteklerinde neden bulunduklarını cevaplar nitelikte. Önem açısından bununla ilgili ilginç bir anekdot da vardır:

Alex McLeish’in 2001-2006 yılları arasında Rangers koçluğu yaptığı dönemde oğlu, Football Manager serisinde keşfettiği 13 yaşındaki bir genci gösterir. Bu genç Barcelona altyapısındadır ve her maç inanılmaz istatistikler çıkarmaktadır. Oğlu her ne kadar babasına bu oyuncunun alınmasını istese de babası, daha önce bu ismi hiç duymadığını ve bir video oyununa güvenemeyeceğini söyler. Sonradan bu oyuncunun Lionel Messi olduğu anlaşılır.

“Hızlanma’yı 15 yaparsan kralsın be!”

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image