Forspoken PEGI Tarafından Derecelendirildi

PEGI, Square Enix'in yeni oyunuyla alakalı detayları paylaştı.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Geçtiğimiz gün Square Enix’in yakında çıkması beklenen oyunu Forspoken, PEGI tarafından Avrupa’da derecelendirildi.

PEGI; sert dil, alkol kullanımı ve şiddet unsurlarından dolayı değerlendirmesini 18 rating’den yana kullandı. Hafif ve ağır küfürlerin yanında gerçekçi ve fantezi boyutunda şiddetin oyunda dikkat çeken noktalardan biri olduğu belirtildi.

f1

Forspoken PEGI 18 değerlendirmesini kaptı

Karakterin alkol kullanımı ve oyun içinde alkol satın alabilmesi de sebeplerden biri olarak alıntılandı.

“Oyuncunun karakteri bir barda alkollü içki sipariş edebilir. İçecekler oyuncunun istatistiklerini etkiler, ancak bunu olumsuz sonuçları olası olan rastgele bir şekilde yapar.

Oyun aynı zamanda, bir grup haydut tarafından kendisine yumruk atan, tekmeleyen ve kafasına silah dayayan bir kadın da dahil olmak üzere gerçekçi şiddet sahneleri içeriyor. Saldırılarla geriye savrulan ve sarı kan akan fantastik karakterlere karşı da şiddet var.”

Kısa zaman önce Forspoken’ın Square Enix ve bir başka yeni oyunu Final Fantasy 16’nın akıbetine göre ertelenebileceğini yazmıştık. Görünüşe göre oyun, artık son sürat bir şekilde çıkış tarihine doğru ilerlemeye devam ediyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir