Fortnite 3. Bölüm Yenilikleri – Spider-Man, Rock, Yeni Ada ve Fazlası

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Gece saatlerinde Fortnite’ın 2. bölümünün final etkinliği hayata geçirildi ve bu etkinlikte tanıdık yüzlerle karşılaştık. Evet, an itibariyle Fortnite’da 3. bölüm (chapter), 1. sezon başladı.

Fortnite 3. Bölüm, Sezon 1: Flipped Tanıtım Fragmanı

Yeni sezonla birlikte oyuna 2 yeni karakter ekleniyor: Spider-Man ve ünlü aktör Dwayne “Rock” Johnson‘ın seslendirdiği The Foundation. Hazır Marvel yapımlarında çoklu evrenleri konu alıyorken, oyuna 3 yeni Spider-Man geldiğinin de altını çizelim: Earth-616’dan Future Foundation kostümlü Spider-Man, Symbiote Spider-Man ve görmeye alıştığımız, mahallemizin dostu “normal” Spider-Man! Ek olarak, Epic Games, oyuna 6 yeni karakter daha eklemeyi planlıyor.

Fortnite 3. Bölüm, Sezon 1 | Karakter Tanıtımı Fragmanı

Battle Royale sevmeyen oyunculara iyi haberimiz var! Artık Fortnite tarihinde ilk defa, Battle Royale modları dışında da battle pass XP’si kazanabileceksiniz.

Yeni Ada Artemis

Epic Games, 3. Bölüm ile oyuna yeni ada, Artemis‘i ekledi! Aşağıdaki haritadan da gördüğünüz gibi, harita daha çok karlık bölgelerden oluşuyor. Artık Battlefield 2042‘de olduğu gibi oyundaki hava durumu oynanışınızı etkileyecek. Mesela, oyunda tornado karşınıza çıkacak, ancak bu dezavantaj gibi gözükse de BF42’de olduğu gibi tornadoda süzülerek bunu avantajınıza çevirebilirsiniz. Ayrıca yeni ada ile birlikte oyuna yeni silahlar da ekleniyor. Eklenecek silahlar: Ranger Assault Rifle, MK-Seven Assault Rifle, Striker Pump Shotgun, Auto Shotgun, Stinger SMG, Sidearm Pistol ve Hunter Bolt-Action Sniper.

Fortnite Chapter 3, Sezon 1 Haritası
Yeni Fortnite Adası Artemis

Oyuna Chonkers Speedway, Scientist Lab, Condo Canyon, Sleepy Sound, Logjam, Shifty Shafts, Camp Cuddles, Rocky Reels, The Joneses, Greasy Grove, Sanctuary, Creamy Crossroads ve Daily Bugle adlı bölgeler eklendi. Daily Bugle bölgesinde Spider-Man’i çağrıştıran oldukça fazla öğe bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca oyuna yeni oynanış mekanikleri de eklendi. Yeni sezonda Apex Legends’daki gibi kayabilir, Spider-Man gibi ağlardan sallanabilir, silah alabileceğiniz kamplar kurabilirsiniz. Ek olarak, yeni eklenen fiziklerle ağaçlar oldukça gerçekçi bir şekilde yıkılıyor.

Bununla da yenilikler bitmiyor! oyun modlarında kazandığınız taktirde, Victory Crown (zafer tacı) takabileceksiniz. Bu şekilde diğer oyuncular sizin zaferinizi görebilecek ve hatta kutlayabilecekler.

Dilerseniz aşağıdaki videodan 2. Bölüm finalini izleyebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir