Çinli Oyuncular Fortnite’a Veda Ediyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

İki hafta içinde Fortnite’ın Çin sunucuları kapanacak ve oyuncular, bu ülke üzerinde oyuna erişimlerini kaybedecekler. Hareketin nedeni ise şimdilik bilinmiyor.

Fortnite Çin’de kapanıyor mu?

Çin’deki oyuncular çok yakında Fortnite‘a son vedalarını söyleyebilirler zira Epic Games’in popüler oyununun Çin sunucusu, 15 Kasım tarihinde kapanıyor. Karar hakkındaki bilgiye ise oyunun resmi sayfasından ulaşılabilir.

354213109

Dün itibariyle geliştiriciler, oyunun test aşamasının son bulduğunu ve bugün itibariyle de yeni hesap açma işlemlerinin bloke edildiğini açıkladı. Sunucuların neden kapandığı hakkında henüz bir bilgi olmasa da yakın zamanda Çin hükümetinin dijital medya ve oyunlara karşı olan tutumu altında yatan sebep olabilir. Geçtiğimiz Ağustos ayında hükümet, yeni bir kanun çıkararak çocukların oyun ile olan sürelerini haftada 3 saate indirmişti.

Çin’de genellikle Fortress Night olarak bilinen ve sıkı hükümet kanunlarına göre düzenlenen (örneğin bir mikro ekonomi sisteminin olmaması) oyunun kapanması, ülkede yaşanacak olayların ilk habercisi olabilir mi?

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image