PC

Fortnite’a Işın İzleme ve DLSS 2.0 Desteği Geliyor

Fortnite’a Işın İzleme ve DLSS 2.0 Desteği Geliyor

Nvidia’nın dün gerçekleştirdiği Nvidia Special Event 2020’de yeni ekran kartları 3000 serisini tanıttı.  Tanıtımdan sonra da Fortnite’a ışın izleme (Ray Tracing) ve DLSS 2.0 desteğinin geleceği duyuruldu.

Bu ay içinde yeni bir güncelleme ile oyuna dahil olacak ışın izleme ve DLSS 2.0 desteği oyunu grafiksel anlamda oldukça etkili yeniliklere kavuşturacak.

Işın izleme (Ray Tracing) ve DLSS 2.0 desteğinin Fortnite’a getireceği özellikler ise şu şekilde:

Ray Tracing Ürünü Yansımalar: Bu ayar, Fortnite’taki su kütlelerine ve diğer uygun yansıtıcı yüzeylere güzel, gerçekçi, son derece doğru yansımalar ekler. Oyun ayrıntılarını, karakterleri, düşmanları, silah efektlerini ve daha fazlasını dünyanın her yerine mükemmel bir şekilde yansıtılmış şekilde görün. Işık kaynaklarının ve diğer aydınlatmaların yakındaki yüzeylere ve nesnelere doğru şekilde yansıtılmasıyla oyun görünümü daha da dinamik hale getirileceğinden, iyileştirilmiş bir aydınlatma ve ışıklandırma deneyimi yaşayacaksınız.

before

Ray Tracing Ürünü Gölgeler: Ray Tracing etkinleştirildiğinde, Fortnite’ın dinamik gölgeler büyük ölçüde geliştirilerek, gölge kaynağına olan mesafe arttıkça, daha doğru görselleştirilen yumuşama etkisi sayesinde, sahne boyunca, gerçekçi bir şekilde uzanmaları sağlanır. Ray Tracing ile görselleştirilen gölgelerin gelişmiş çözünürlüğü özellikle dikkat çekicidir. Bunu, tel örgüler tarafından oluşturulan gölgelerdeki gibi ayrıntılı bölgelerde açıkça görebilirsiniz. Üstelik Ray Tracing ile görselleştirilen gölgeler, günün saati ve güneşin konunumu değiştikçe, etkili bir hassasiyetle dinamik olarak güncellenir.

before

Ray Tracing İle Çevresel Perdeleme: Nesnelerin veya yüzeylerin buluştuğu yerde ışık perdelenerek ince gölgeler oluşturur. Çevresel perdeleme, oyunlardaki nesneleri ve en küçük ayrıntıları bulundukları yere gerçekçi bir şekilde konumlandırıp sabitlemenin anahtardır. Ray Tracing ile, çevresel perdeleme gölgelemesini çok daha doğru hale getirerek Fortnite’ın gerçekçilik hissi ve uyumluluğunu daha da artırabiliriz.

before

Ray Tracing Ürünü Genel Aydınlatma: Fortnite’ın haritaları ve dünyaları, önceden yansıtılmış ışık etkileşimini engelleyen, dinamik olarak oluşturulmuş ve yok edilebilir nesnelerden oluşur. Bu nedenle, gökyüzü ışıkları tek gerçek zamanlı çevresel aydınlatmayı sağlar. Ray Tracing ürünü genel aydınlatma, Fortnite’a başka şekilde, bu gerçekçilikle simüle edilmesi imkansız olan seken ve yansıyan ışık etkilerini ekler.

before

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu