Forza Horizon 5 Mevsimlere Göre Değişen İki Yeni Fırtınaya Sahip Olacak

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

E3 2021’de sürpriz tanıtımıyla heyecan yaratan Forza Horizon 5’e ufak ama adrenalini damarlarınıza kadar hissedeceğiniz iki yeni yenilik daha geliyor. Hava olayları ile ilgili olan bu yenilikler, tropik fırtınalar ve toz fırtınaları!

Oyuna eklenecek olan iki yeni fırtına türüyle alakalı Playground Games’den bazı yöneticiler açıklamarda bulundular. Bunlar baş aydınlatma sanatçısı Lukas Koelz, sanat yönetmeni Don Arceta ve kıdemli aydınlatma sanatçısı Adam Currey.

Arceta “Projeye başlarken planlarımızda fırtına takibi büyük bir detaydı” diyor. Böylelikle Forza Horizon serisinin yepyeni bir özelliği olan tropik fırtınaları ve yükselen toz fırtınalarnıı uzaktan görüp onlara yaklaşabiliriz. Her iki yeni hava durumu da mevsimsel olacak. Bu sebeple yılın farklı tarihlerinde farklı hava koşullarına denk geleceğiz. Örneğin oyunda Haziran’dan Kasım sonuna kadar tropikal fırtınalar, Ekim ortasından Nisan’a kadar süren kurak mevsim boyunca da toz fırtınaları olacak. Forza Horizon 5 geliştici ekibi ayrıca yeni hava koşulları ve ufukta nasıl göründüklerini gösteren bazı görüntüler yayınladılar.

Forza Horizon 5’de hava durumu gerçek hayatta olduğu gibi bölgesel olacak. Oyunun haritasında çöl bölgesine gittiğimiz de kum fırtınaları ve ara sıra hafif yağmur damlaları ile karışılacağız. Arabamızı ormana sürdüğümüzde ise bizleri sağanak yağış karşılayacak. Kafa dağıtmak için oyuna girdiğimiz da ruh halimizi yansıtan ortamlarda araba kullanabiliriz.

Geliştirici ekip oyuna yeni ekledikleri dinamik gökyüzlerini çekmek istediğimizde nelerle karışılacağımız hakkında da ayrıntılar vermeyi ihmal etmedi. Forza Horizon 3’ten bu yana oyunda belirli konumlarda bulunan ekipmanlar sayesinde fotoğraflar çekebiliyorduk. Ancak bu sefer oyunda ayarlanabilir bir tripod üzerine monte edilmiş üç ayrı kamera formatı bulunacak.

Forza Horizon 5, 9 Kasım’da Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve PC için çıkış yapacak. Ayrıca oyun çıktığı gün Xbox Game Pass’e dahil olacak.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir