Forza Horizon 5’ten Nefis Ekran Görüntüleri Paylaşıldı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Microsoft ve Playground Games, Forza Horizon 5’e ait yeni ekran görüntüleri paylaştı. Geliştiriciler oyunculara Meksika’nın manzaralarının ne kadar güzel ve çeşitli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Forza Horizon serisi her yeni oyununda oyuncuları dünyanın farklı yerlerine götürüyor. Üçüncü oyun ile Avustralya’nın çöllerini, dördüncü oyun ile İskoçya’nın bölgelerini mevsim sistemi ile ziyaret ediyoruz. Serinin yeni oyunu bizleri Meksika’ya götürüyor. Merak etmeyin Meksika, film ve dizilerden tanıdığınız gibi bir ülke değil.

Playground Games geliştiricileri, Meksika’nın inanılmaz çeşitli bir ekosisteme sahip olduğunu oyun çıkmadan göstermeye başladı. Oyunun paylaşılan ilk fragmanında sadece bazı manzaraları görebilmiştik. Şimdi ise geliştiriciler araba süreceğimiz biyomları ekran görüntüleri sayesinde bizlere gösteriyorlar.

Meksika’da sadece uçsuz bucaksız çöller bulunmuyor. Bizlere tamamen farklı deneyim sunacak ve kullandığımız araçlara farklı biçimlerde meydan okuyacak tropik ormanda bulunuyor. Off-road hayranları, uçsuz bucaksız bataklıklara ve elverişsiz arazilere gidebilecekler. Çakıl veya sıkıştırılmış toprakta araba kullanmayı tercih eden oyuncular dolambaçlı kanyonları ya da savannayı ziyaret edebilirler.

Arabalarınızı aralarında asfalt yollarında bulunduğu geniş tarım arazilerinde kullanmaya hazır olun. Geniş tarım arazilerinden geçerken huzuru sonuna kadar hissedin. Medeniyetten tamamen kaçmak istiyorum diyenleri oyun unutmuyor. Dağların zirvelerinde dolaşabilir ve kendi turist rotalarınızı hazırlayabilrsiniz. Medeniyeti seviyorum diyenler için ise oyunda geniş kentsel alanlarda bulunuyor.

Yaşadığımız sıcak günlerde biraz serinlemek ister misiniz? Cevabınız evet ise arabanızı oyunda bulunan sayısız plajlardan birine sürebilirsiniz. Oyunda Hawaii’yi andıran tropik kıyı şeridini kesen kayalık uçurumlardan sahil şeridini seyredebilirsiniz.

Playground Games geliştiricileri, Meksika manzaralarını oyuna eklemek için oldukça büyük çaba sarf ediyor. Forza Horizon 5 Xbox Series X/S, PC platformları için 9 Kasım 2021 tarihinde çıkış yapacak. Ayrıca oyun çıktığı gün Game Pass’te mevcut olacak.

Paylaşılan Görseller

FH5 Biome Volcano 01 16x9 WM scaled FH5 Biome Arid Hills 02 16x9 WM scaled FH5 Biome Canyon 01 16x9 WM scaled FH5 Biome Farmland 01 16x9 WM scaled FH5 Biome Jungle 03 16x9 WM scaled FH5 Biome Living Desert 02 16x9 WM scaled FH5 Biome Rocky Coast 03 16x9 WM scaled FH5 Biome Sand Desert 01 16x9 WM scaled FH5 Biome Swamp 02 16x9 WM scaled FH5 Biome Tropical Coast 02 16x9 WM scaled FH5 Biome Urban 03 16x9 WM scaled

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image