Forza Motorsport 7 Eylül’de Mağazalardan Kaldırılıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

2017’de Xbox One’a çıkış yaparak birçok kişiyi kendine hayran bırakan Forza Motorsport 7, Turn 10 topluluk yöneticisi Jacob Norwood’un bir blog postunda dediği üzere artık ömrünün sonuna yaklaşıyor.

Forza Motorsport 7 bir daha oynanabilecek mi?

Eylül ayının ortalarından itibaren oyunun kendisi ve DLC’si, Microsoft Store ve Xbox Game Pass üzerinden satın almaya uygun olmayacak. Oyuna ve eklenti paketine halihazırda sahip olanlar, bu tarihten sonra da indirip hem tek kişilik moda girebilecek hem de online sunuculara bağlanıp oynayabilecek.

Forza Motorsport 7

Forza Motorsport 7 DLC’i satın almış halihazırdaki Xbox Game Pass kullanıcıları da bu tarihten sonra bir jeton elde ederek oyun mağazadan kalkmış olsa bile gönül rahatlığıyla oynayabilecek. Jetonlar, 2 Ağustos’tan sonra dağıtılırken 15 Eylül tarihine kadar geçerliliği olacak.

“E-spor ortaklarımızla birlikte Rivals etkinliklerimize göz gezdirmek isteyen herkes için, 15 Eylül’den sonra ortaklarımızın e-spor yarışmalarını desteklemek için yakında yeni Rivals etkinlikleriyle içerik sağlamaya devam edeceğiz, bu nedenle hâlâ yapılacak çok sayıda yarış var. 

Bir sonraki Forza Motorsport oyunu, fiziğini ve temel oynanışını “yeniden canlandırmak ve derinleştirmek” üzerine yaratıcı yönetmen Chris Esaki’ye göre, seri için “büyük bir nesil sıçraması” sağlamayı vaat ediyor.

Bu arada bir başka Forza oyunu olan Horizon 5 de yoldayken Horizon 4’ün ise yeni içerik vaat eden güncellemeler almayacağı söylenmişti.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image