Fifa ve eFootball’a Rakip Olacağı Söylenen Yeni Nesil Futbol Oyunu UFL’nin Çıkışı Ertelendi

Yapımcı şirket Striker Inc’in CEO’su Eugene Nashliov, UFL'in ertelendiğini duyurdu.

Meriç Topal
Meriç Topal
2 Dk Okuma Süresi
UFL

Fifa ve eFootball’a alternatif olarak geçtiğimiz sene duyurulan UFL hakkında uzunca bir zamandır bilgiler gelmiyordu. Sadece bu yılın başında oyuna oyun içi görüntüler içeren bir video paylaşılmıştı. Şimdi ise normalde bu yıl içerisinde PS5, PS4, Xbox Series X/S, ve Xbox One konsollarına çıkması planlanan oyun, yapılan son açıklamalara göre 2023 yılına ertelendi.

Bu yeni nesil futbol oyununun yapımcı şirketi olan Striker Inc’in CEO’su Eugene Nashliov, aşağıdaki erişebileceğiniz video ile oyunu bekleyenlere yenilikleri ve erteleme haberini duyurdu.

“UFL’in inanılmaz teknolojik bir karmaşıklığa sahip bir oyun olduğunu söylemek yeni bir şey değil. Dinamik ve gerçekçi animasyonlar, birinci sınıf oyuncular ve çok daha fazlası ile eksiksiz bir futbol mekaniği ve teknik yelpazesini simüle etmesi gereken bir oyun” açıklamasını yapan Nashliov, “Bugün oyunu 2023 yılına ertelediğimizi duyuruyoruz. Birçoğunuz bunu bekliyordunuz ve tahmin ediyordunuz… ve haklıydınız. Oyun şu anda yaklaşık olarak %80 hazır, fakat yine de geliştirmeyi tamamlamak için biraz daha zaman ihtiyacımız var.” diyerek ertelemeyi duyurdu. Ayrıca Nashilov, oyunun tam çıkış tarihini Aralık ayında duyurabileceklerini de söyledi.

Strikerz Inc. Şirketine göre UFL, benzer yetenek seviyesindeki oyuncuların eşleştirileceği ‘adil oyun’ adı altındaki ideolojiye göre oynanacak ve aynı zamanda oynaması ücretsiz bir oyun olacak. Ayrıca Cristiano Ronaldo, Oleksandr Zinchenko, Romelu Lukaku, Roberto Firmino ve Kevin de Bruyne oyunun satışına yardımcı olacak.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
“Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir