Game Pass Kullanıcılarına Demolar Sunan Sistem Project Moorcroft Duyuruldu

Microsoft, Project Moorcroft ile fiziksel E3'ü Game Pass ile dijitale taşımayı planlıyor.

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Bünyesinde hem Xbox’ın kendi oyunları hem de 3. parti stüdyoların her türde ve her bütçede geliştirilen türlü türlü oyunlar bulunduran Xbox/PC Game Pass uygun fiyatlandırma politikasına sahip olması ile de ülkemizde oyuncuların kalbinde taht kurmuş durumda. Günden günde bu abonelik servisini geliştiren Microsoft, bugün de Game Pass için yenilikçi bir sistem duyurdu.

Project Moorcroft Nedir?

Microsoft bugün yayınladığı Xbox Cloud Gaming servisi üzerine odaklanan blog yazısında Game Pass kullanıcılarına özel demolar sunan yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Kod adı “Project Moorcroft” olan bu sistem gelecek sene oyuncuların beğenisine sunulacak.

Demoların ise daha çok bağımsız oyunlardan oluşacağı belirtiliyor. Böylelikle de Microsoft, bağımsız yapımcıların oyunlarını geliştirmesinde daha fazla fırsat sağlamayı, üstelik bir nevi fiziksel E3’ü dijitale taşımayı amaçlıyor.

Belki de gelecek haftaki Xbox sunumlarında Project Moorcroft hakkında daha fazla bilgi alabiliriz.

“Eskiden E3’e giderdiniz, PAX’e giderdiniz ve en sevdiğiniz içerik oluşturuculardan bazılarını ziyaret ederdiniz ve orada oturup oynayabileceğiniz bir oyunun bir parçası veya bir seviyesi olurdu.

Stüdyodan hemen yanınızda biri olacaktı… ve siz oyunu deneyimleyeceksiniz ve onlar, inşa ettikleri ve bundan sonra ne olacağı konusunda heyecan yaratmaya başlayacaklardı.

Bu fırsatlar gitgide küçülüyor ve tekrarlanması daha da zorlaşıyor, biz de ‘Neden Game Pass’i alıp bir gösteri alanı gibi yapmıyoruz?’ dedik. Neden bir geliştiricinin oyunlarından bir parça alıp Game Pass’e yayınlamasını, oyun için heyecan yaratmasını mümkün kılmıyoruz. Neler geliyor ve ayrıca oyunlarını lansmana hazırlarken ve ayarlarken gerçekten değerli geri bildirimler alıyorlar mı?”

Xbox’ın Kurumsal Başkan Yardımcısı Sarah Bond
Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir