Gamescom 2021 Tamamen Online Gerçekleştirilecek

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Son çıkan habere göre Gamescom 2021, hibrit etkinlik formatından tamamen online sisteme geçiş yaptı. Etkinlik organizatörleri Koelnmesse ve German Games Industry Association’a göre vakaların artış göstermesinden dolayı birçok stüdyonun fiziksel etkinliklere katılamaması, Gamescom’un hibrit bir etkinlik olarak kalmasını zora soktu. Kurum bu kararı, etkinliğe katılacak stüdyolar ve finansal destek sağlayan partnerlerle yapılan uzun soluklu konuşmalar sonrasında aldı.

Etkinlik, 25 Ağustos tarihinde başlayıp 27 Ağustos’a kadar tamamen ücretsiz ve dijital bir biçimde gerçekleştirilecek. Etkinliğin açılışında ise Geoff Keighley’in sunduğu Opening Night Live gerçekleşecek.

Etkinliğin online gerçekleştirilecek olmasından ötürü Gamescom içerik merkezi de “daha çekici bir tasarımla” tamamen yeniden dizayn edilmeye başlandı. Platform, hem içerik hem de teknik olarak tamamen yeniden düzenlenecek. Yenilenmiş ve “önemli ölçüde geliştirilmiş” bir kullanıcı arayüzü, özelleştirilebilir programlar, çok sayıda canlı yayın, etkinlikler, şovlar ve tüm oyunlar ve ortaklar hakkında bilgi almak daha kolay olacak.

Ayrıca hayranların “kendilerini gamescom evrenine kaptırmalarına” olanak tanıyan bir topluluk kampanyası olan “gamescom Epix” adlı bir etkinlik de olacak. Hayranların gamescom haftasından önce içerik ve partnerlerle etkileşime girmesine ve benzersiz ödüller kazanmak için puan toplamasına olanak tanıyan sosyal medya etkinlikleri aracılığıyla tüm toplulukla birlikte “destansı görevler” yapan izleyiciler burada toplanacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image