GameStop’un CEO’su Emekli Oluyor

Brz Konuk
Brz Konuk
2 Dk Okuma Süresi

2021 yılının ocak ayında Reddit tabanlı bir sosyal medya hareketi ile batmaktan kurtulup hisse senedi fiyatlarında sert bir yükseliş yakalayan oyun perakendecisi GameStop 19 Nisan Pazartesi günü mevcut CEO George Sherman’ın yakında emekli olacağını duyurdu.

Açıklamaya göre George Sherman 31 Temmuz 2021’de emekli olacak. Ancak pozisyon için uygun bir vekil bulunması durumunda daha erken gerçekleşecek. GameStop’un yönetim kurulu Nisan 2019’dan beri şirketin CEO’su olan George Sherman’a “değerli katkılarından” dolayı teşekkürlerini açıkladı.

George Sherman

GameStop şu an “değişen iş dünyasının gerekliliklerini karşılayabilecek yeteneklere” sahip GameStop’a öncülük edecek birini arıyor. Yönetim kurulu, 3. Parti bir kuruluşun yardımıyla “GameStop’un dönüşümünün bir sonraki aşamasını hızlandıracak kabiliyet ve tecrübeye sahip” kişiyi aramayı sürdürüyor.

GameStop’un kurucusu Ryan Cohen açıklamasında “Şirket şuan George’un şirkete katıldığı günden çok daha güçlü. Kişisel bir not olarak George’a ayrıca yeni yöneticiler ve GameStop’a son zamanlarda dahil olan yeni yetkililerle önemli iştirakler kurduğu için teşekkür etmek istiyorum” dedi.

George Sherman yaptığı açıklamada “GameStop’un COVID-19 pandemisinin zor zamanlarının da dahil olduğu son 2 yıldaki başarılarından oldukça gurur duyuyorum. Oyun sektörüne büyük bir tutkuyla bağlı yetenekli ve kendini adamış bireylere öncülük etmek ayrıcalıktı. Mağaza ayak izimizi küçülterek, maliyet ve borçları azaltarak ve e-ticarette artış sağlayarak şirkete istikrar ve güç kazandırdık. Ayrıca bu vesileyle tüm iş birliği ve desteği için yönetim kurlumuza teşekkür etmek istiyorum.” cümlelerine yer verdi.

GameStop hisse senedi fiyatlarında yaşananlardan ötürü son yılın en çok konuşulan şirketlerinden biri. GameStop’un hisse senedi fiyatları şu an 150$’ın üzerinde. GameStop bu büyümeyi hızlandırmak için yüz milyonlarca dolar üretme ve e-ticaret imkanlarını geliştirme planları yapıyor.

Sherman’ın şifketin COVID-19 pandemisinin fırtınalı günlerini atlatabilmesi için kendi CEO maaşında %50 kesinti uyguladığı biliniyor.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir