Gearbox, Tiny Tina’s’ın Ortak Geliştiricisi Lost Boys Interactive’i Satın Alıyor

Gearbox ekibini, Tiny Tina's Wonderlands dışında Call Of Duty ve PUBG oyunlarının geliştirilmesine de destek olan Lost Boys Interactive ile büyütüyor.

Ahmet Açıkgöz
Ahmet Açıkgöz
2 Dk Okuma Süresi

Birçoğumuzun Borderlands serisi ile tanıdığımız Gearbox, geçtiğimiz günlerde Borderlands evreninde geçen Tiny Tina’s Wonderlands oyun camiasına sunmuştu. Oyun basınından da tatmin edici puan almayı başaran Tiny Tina’s Wonderlands, Borderlands hayranları için de güzel bir seçenek oldu. Lakin stüdyo, bu oyunu tek başına geliştirmedi, zira oyunun geliştirilmesine Lost Boys Interactive‘de dahil olmuştu.

Wonderlands2

Lost Boys ekibi sadece Tiny Tina’s’ın geliştirilme sürecinde çalışmadı

Lost Boys ekibi oyun dünyasında FPS türünün önemli oyunlarından Call Of Duty ve Battle Royel türünün önemli oyunlarından PlayrUnknown’s Battlegrounds’ın geliştirilmesine de katkıda bulunmuştu. En sonunda ise Tiny Tina’s Wonderlands’in geliştirilmesi için Gearbox ekibi ile çalıştı. Lost Boys ekibi 2017 de kurulan, bağımsız bir ekip olmasına rağmen, kısa bir sürede oldukça iyi işlere imza attı. 220 kişilik ekipten oluşan şirketin 2024 yılına kadar 350 personel hedefi bulunuyor.

Lost Boys’un çalışmaları Gearbox’ın da dikkatin çekti

Hal böyle olunca stüdyo, Lost Boys ekibinin bu çalışma azmini ve başarısına kayıtsız kalamadı. Lost Boys ekibini kendi bünyesine katacağını oyun basınına ve oyunculara duyurdu.

Bu satın alım için ne kadar harcandığı paylaşılmadı. Satın alım işlemleri tamamlandığında Lost Boys ekibi artık Gearbox Entertaiment’ın yan kuruluşu olacak..

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir