Geçen Hafta Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
3 Dk Okuma Süresi
  • Geçen Hafta Yayınlanmış Gözünüzden Kaçmış Olabilecek 5 Yeni Steam Oyunu

Bu yazımızda geçen hafta yeni çıkış yapmış olan ve gözünüzden kaçmış olabilecek 5 farklı dikkate değer Steam oyunlarından bahsetmek istedik. Listemiz çoğunlukla bağımsız ve erken erişimde olan potansiyeli yüksek oyunlardan oluşmakta. Ayrıca isterseniz önceki haftalarda paylaştığımız bu tarz yeni oyunlara bakmak isterseniz  buradan göz atabilirsiniz.

1-) The Plague: Kingdom Wars

Fiyatı: 32,00 TL

Steam Sayfası

Uzun süredir devam eden Kingdom Wars serisinin yeni oyununda 1300’lerin kara ölüm salgını sırasında krallığınızı yönetmeye odaklanmış bir  Gerçek Zamanlı Strateji (RTS) ve Büyük Strateji (Grand  Strategy) karışımı bir oyundur. Küçük bir lord ya da kral olarak toplumunuzu güçlendirmeniz, mutlu tutmanız, savunmanız ve kaçınılmaz olarak diğer uluslarla savaşa girmeniz gerekiyor. Geliştiricilere göre, “tam ölçekli bir pandemi içeren ilk tarihsel strateji oyunu” ve ek bir bonus olarak da ölümsüz bir mod var. Oyun Erken Erişim’de, ancak oyun çoğunlukla tamamlandı ve gelecek yılın ortasında tamamen bitmesi bekleniyor. İsterseniz Kingdom Wars’ın ilk oyununu ücretsiz bir şekilde buradan deneyebilirsiniz

2-) Soda Dungeon 2

Fiyatı: Ücretsiz

Steam Sayfası

ilk olarak cep telefonları için piyasaya sürülen ama aynı zamanda Steam de iyi bir hayran kitlesi toplayan Soda Dungeon 2 ile devam ediyor. Oyunumuz Sıra Tabanlı bir strateji oyunu, klasik Dungeon Raid havasında oldukça tek düze bir oyun. İlk oyuna göre hem animasyonları olarak hem grafikleri hem de oyun mekanikleri olarak ufak tefek farklılıklar ve gelişmeler olmuş.

3-) Lairchitect

Fiyatı: 6,20 TL

Steam Sayfası

Lairchitect zindan gezdiğimiz, çeşitli canavarlarla savaştığımız, tuzaklarlar dan kaçtığımız oyunlardan tam tersi bir bakış açısı sunuyor bize. Oyunda, değerli “ruh çekirdeğini” kahramanlar dan korumak için kendi zindanımızı inşaat ediyoruz.

4-) Elden: Path of the Forgotten

Fiyatı: 26,00 TL

Steam Sayfası

Elden’a annesini kadim dehşetlerden kurtarmak için bu çorak topraklardaki görevi boyunca yol gösteriyoruz. Keşif ve dövüş odaklı şifreli bir aksiyon macera oyunu. Elden sıra dışı hikâye anlatımını dolaylı yollarla keşfediyoruz (anlamadığımız bir dilde resimli bir kitap okumak gibi). Görsel olarak klasik 16 ve 8 bit oyunlardan esinlenen Elden: Path of the Forgotten, keşfedilmeyi bekleyen, içine çeken ve oldukça karanlık bir dünya olarak karşımıza çıkıyor.

5-) Rite

Fiyatı: 10,50 TL

Steam Sayfası

Oyunda Nim adlı bir karakter olarak oynuyorsunuz, ancak bir Nim’in ne olduğu veya Nim’in nereden geldiği önemli değil. Rite bir dizi zorlu bölümleri olan, hızlı ve hassas hareketlerle oynanan bir platform oyunu. Kapıları  açmak ve bir sonraki seviyeye geçmek için anahtarları toplamak gerekiyor. Ve giderek zorlaşan 160 seviyeden oluşuyor.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir