KONSOLOyun HaberleriPC

Gelecek Yılın Call of Duty Oyunu Modern Warfare 2

Kod adı Project Cortez olan yeni CoD oyununun Kolombiya uyuşturucu kartellerine odaklanan bir hikayeye sahip olacağı düşünülüyor.

Tom Henderson ve VGC‘nin kaynaklarından duydukları haberlerin eşleşmesiyle beraber yeni çıkacak olan Call of Duty oyunu için bilgiler edindik.

Call of Duty Modern Warfare 2 – Kod Adı Project Cortez

Henderson Pazartesi günü Twitter’da “Modern Warfare 2019’un devamı olarak Call of Duty: 2022, Project Cortez gibi görünüyor.” dedi. Project Cortez ilk olarak, Infinity Ward tarafından bu hafta GeForce Now oyunlarının veri madenciliği yapılmış bir listede ortaya çıkmıştı.

Activision’ın planlarını bilen kişilere göre Modern Warfare’in devamı, Kolombiyalı uyuşturucu kartellerine karşı gizli bir savaşta savaşan ABD özel kuvvetlerini içeren bir hikaye barındıracak. Modern Warfare 2’nin iddia edilen kod adıyla bağlantısı ise, ana kötü karakteri 1994 Harrison Ford filmi Clear and Present Danger’ın başrolü Albay Félix Cortez.

Call of Duty Modern Warfare 2
Clear and Present Danger – Albay Félix Cortez

2019’da çıkan oyundan bu yana, sonraki Call of Duty sürümleri Treyarch, Raven ve Sledgehammer Games tarafından geliştirildi, yani Modern Warfare geliştiricisi Infinity Ward’ın devam oyununu hazırlamak için üç yıl gibi bir süresi vardı. Activision da geçtiğimiz günlerde tüm çekirdek stüdyolarının Call of Duty serisi üzerinde çalıştığını doğruladı. Yayıncı, geçen ay 10 çekirdek stüdyosundan sekizinin çıkışı yaklaşan yeni oyuna veya oynaması ücretsiz Warzone’a katkıda bulunduğunu söyledi. Ayrıca hatırlayacağınız üzere geçen ay içinde Activision, Call of Duty serisi için mobil bir oyun da duyurdu.

Yaklaşık 2.000 kişinin Call of Duty serisi üzerinde çalıştığına biliniyor ve Activision Blizzard şu anda geliştirme kaynaklarını artırmak için büyük bir işe alım sürecinde. Temmuz ayında yayınlanan VGC analizi, Raven’ın son Warzone işe alım hamlesi sürecinde bir yıldan az bir sürede 100’den fazla personeli işe aldığını ve en az 40 rolün daha doldurulmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Kaynak
VGC

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu