Geliştiricisinin Dediğine Göre The Day Before’da Düşmanlarımız Sadece Zombiler ve Diğer Oyuncular Olmayacak

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Fntastic’in geliştirmekte olduğu ve bu aralar gündemden düşmeyen The Day Before hakkında stüdyonun başındaki isim olan Ed Gotovtsev, yeni detaylar paylaştı.

The Day Before sürüsüyle tehlikelerle dolu olan oldukça geniş bir açık dünya içeriyor. Bu tehlikelere ise hem sürü ile gezen ölülerin hem de en teçhizatlı oyuncuyu bile birkaç saniyede harabeye çevirebilen fırtınalar getiren hava koşullarının da dahil olması planlanıyor. Değinmeden geçmeyelim, oyunda kaç tür zombi olacak şu anlık belirsiz ama geliştiriciler büyük çaplı ve gerçekçi olmayan yaratıkların bulunmayacağını ifade ediyor.

Bir MMO hayatta kalma oyunu olan The Day Before, post apokaliptik Amerika’da insanların bahsettiğimiz tehlikelere karşı hayatta kalma çabasını anlatıyor. Ed Gotovtsev’in bundan önceki röportajlarına göre haritada gidilen hiçbir yerde yükleme ekranı çıkmayacak. Ana odak New York ve çevresi olacak ancak karlarla kaplı dağlara, gür ormanlara ve küçük yerleşkeleri de ziyaret etme olanağımız bulunacak. Oyuncu, sadece kurşunlar veya enfeksiyonlarla değil aynı zamanda tahmin edilemeyen hava koşullarının da kurbanı olabilecek. Ed, fırtınalara dikkat etmenizi “özellikle” uyarıyor zira fırtınalar, ne kadar eğitimli bir hayatta kalma uzmanı olduğunuza bakmıyor. Peki fırtınaların hiç mi iyi yanı yok? Eğer geceleyin kar yağıyor ve rüzgar uğulduyorsa, tehlikeli yerlere ses çıkarmadan girebilme imkanınız olabiliyor. Bu da sizi daha değerli eşyalara götürüyor.

Ed Gotovtsev, oyun için çalışan kişi sayısının 70’e geldiğini ve stüdyonun büyüdüğünü söyledi. The Day Before, PC (Steam) için bu yılın sonuna randevu verseler de oyunun konsollara ne zaman geleceği hakkında bir bilgi yok.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image