Hayatı Oyun Olanların Platformu

Gelmiş Geçmiş En Karizmatik 6 Oyun Karakteri

3 392

Gündelik hayatımızda duruşumuz ve çekiciliğimiz nasıl önemliyse oyunlarda da öyledir. İşte özellikle oyun dünyasında o kadar çok karizma ve yakışıklı karakterler yapılmıştır ki onlara özendiğimiz bile olmuştur. Bu içeriğimizde de bundan yola çıkarak sizler için en karizmatik 6 oyun karakteri sıraladık.

6-Far Cry3  (Jason Brody )

Jason Brody ve yakın arkadaşlarının Bangkok tatilinde skydiving yaparken yanlışlıkla Rook adasına geldiler korsan istilası olan bu ada ya gelmeleri ile olayların başlaması bir oluyor Vaas adındaki korsan psikopata esir olarak düşmemizin ardından kaçarken abimizin ölmesiyle her şey iç içe giriyor ve bir yandan arkadaşlarımızı kurtarmak için bir yandan da ada sakinlerini bu psikopattan kurtarmak için uğraşıyoruz.

far cry serisinin en yakışıklı karakteri desek yalan olmaz sanırım.

5-Uncharted (Nathan Drake)

Hazine avcısı olan Nathan zekası ve tarih bilgisi ile kimsenin çözemediği tarihi olayları gün yüzüne çıkarmıştır ve de bir çok dilde kendini eğitmiştir. Bu sayede eski lahitleri kolayca okuyup düşmanlarından bir adım önde olmuştur. Düşmanlarıyla kendine has mizah yeteneği ile dalga geçen Nathan, Sullivan ile birlikte çalışmaktadır.

Komik esprileri ve mütevaziliği ile bizlerin sevgisini kazanmış karakter desek kimse karşı çıkmaz herhalde.

4-Mafia 2 (Vito Scalleta)

Joe ve Vito çocukken yaptıkları soygun yüzünden Joe kaçarken Vito tutuklanır. Ama o dönemde savaş olduğu için kendisine ya hapishane ya da askere gideceksin diye iki seçenek sunulur. Askere gitmeyi seçen Vito, 504. paraşüt birliğine katılır. Savaşta yaralandıktan sonra eve döner burada Joe, Vito askere gitmesin diye birkaç telefon görüşmesi yapıp onun askere dönmemesini sağlar. Oyunumuz başlar ve suç dünyasının merdivenlerini sırasıyla tırmanmaya başlarız.

Oyun dünyasının belkide en yakışıklı karakterlerinden birisidir kendisi. Bunun yanı sırasında ağır duruşu ve soğuk kanlılığı ile bizi derinden etkileyen bir karakterdir.

3-Splinter Cell (Sam Fisher)

NSA’nın süper gizli ajanı olan Sam gölgelerde kendini çok iyi gizleyebilen bir karakterdir. Oyun genel olarak akşam karanlığı bir atmosferde geçtiği için gözlük gibi kullandığımız termal kameralar ile düşmanları bulmamız kolaylaştırıyoruz.

Oyun dünyasının en ölümcül karakterlerinden biri olan Sam Fisher oyun dünyasının en karizmatik casusu diyebiliriz.

2-Witcher 3 (Geralt)

Geralt reis veya Rivialı Geralt diye tanınan ağabeyimiz Witcher ırkındandır. Witcherlar büyülere karşı dayanıklı, insanlardan üstün, keskin refleks yeteneklerine sahip bir ırk. Oyunda yakından tanıdıgımız Triss, Yennefer ve diğer karakterler ile sıcak ilişkileri vardır ama manev kızı Ciri için dünyayı dolaşan ve Wild Hunt’a kafa tutan kral ağabeyimizdir.

Karizmatik ve son derece çapkın yaratık avcımızın, uzun beyaz saçları ayrı hava katıyor.

1-Assassin’s Creed (Ezio)

Usta suikastçı olarak bilinen Ezio ailesinin idamına tanık olduktan sonra, suikastçılara katılır ve intikam ateşi ile eğitim almaya başlar. Babası ve erkek kardeşlerini idam ettirenlere karşı suikastlar gerçekleştirdi.

Beyaz cübbesi ve kopuk parmağı ile kapüşonu altından attığı esrarengiz bakışları ile bir hayli karizmatik.

Eminiz ki listeye eklemek isteyeceğiniz karakterler olacaktır. Bunları da bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
 1. Ege diyor

  KRATOS DANTE ??

  1. Mehmet Akif Kücek diyor

   Ezionun parmağı kopuk değildi diye hatırlıyorum

 2. Enis diyor

  En karizmatik oyun karakteri Gordon Freeman’dır, Ezio da kimmiş

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.