Genshin Impact PS5 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Hüseyin Oğuz
Hüseyin Oğuz
1 Dk Okuma Süresi

Bu ayın başlarında güncellemeyi duyurduktan sonra geliştirici MiHoYo PlayStation Blog’da, yeni nesil sürümün yayınlanma tarihini açıkladı.

Stüdyo teknik direktörü Zhenzhong Yi, PS5 sürümünün 28 Nisan’da geleceğini açıkladı. Yeni sürüm daha hızlı yükleme süreleri, 4K desteğine ve iyileştirilmiş grafiklere sahip olacak. Ayrıca oyun geriye dönük uyumluluğa destek verecek. Yani PS4 oyuncuları herhangi bir ilerleme kaybetmeden hesaplarını PS5 sürümüne taşıyabilecekler.

Bütün bunların yanı sıra Genshin Impact’in PS5 sürümü de DualSense entegrasyonu sunacak. Henüz nasıl bir şeyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz ama önceki örnekler oldukça heyecan verici. Call of Duty’nin silahlara göre tetik hassasiyeti bir şekilde Genshin Impact’e uygulanabiliyor. Ya da patlama anlarında kontrolcünün verdiği türlü tepkimeler oyun eklenebilir. 

Ayrıca oyunun PS5 çıkış tarihi, 1.5 güncellemesi ile aynı gün gerçekleşecek. Güncelleme oyuna iki yeni karakter, birkaç yeni boss dövüşü, iki eser seti, kendi ada köyünüzü kurmanıza izin veren yeni bir sistem ve Nesne Avı modu getirecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben, uykusunda yazan adam henüz daha uyanmadım.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir