Gerçek Olaylardan Esinlenmiş Bir Korku Oyunu What Happened

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Gerçek Olaylardan Esinlenmiş Bir Korku Oyunu What Happened

Korku oyunlarının birçok parametresi vardır. Kimisi hikayesiyle kimisi karakterlerle oyuncuyu korkutmayı amaçlar. Ancak oyun gerçek hayattaki bir olaydan esinlenilmişse oyuncu kendisini ayrı bir atmosfere hazırlar, korkmaya daha fazla meyilli olur. What Happened da bu oyunlardan biri ve bu ay çıkıyor. Oyunun çıkış noktası ise bir hayli ilginç:

Beş yıl önce oyun tasarımcısı Arash Negahban’ın komşusu intihar eder. Negahban, oyunun geliştirici günlüklerinde adamın kardeşinin, diğer kardeşlerine bir araba alıp kendisine araba almadığından dolayı intihar ettiğini anlatır. Negahban bu tür insanları hiçbir zaman anlayamadığımızı vurgular: “Bizim için o adam sadece “saçma” bir nedenden dolayı bir anda intihar etmiştir ama onun kafasından geçenler veya o an hissettikleri çok karışık olabilir. Derine indiğimizde, biraz düşündüğümüzde ve psikologlarla konuştuğumuzda aklımızın almadığı durumlarla baş ettiklerini anlıyoruz.”

What Happened, Negahban ve Genius Slackers’ın geliştirdiği bir psikolojik korku oyunu. Oyunda ise liseli bir genç olarak zihnindeki şeytanların yapmak istediklerine karşı gelerek onu ışığa yönlendirmemiz gerekiyor. Negahban bu oyunun; bir bireyin kaygı ve depresyon dolu yolculuğunun özgün bir kahraman bakış açısından anlatıldığını ve bizim karaktere gösterdiğimiz empatinin yolculuğun sonucunu etkileyeceğini anlatıyor.

What Happened 0

Her ne kadar korku oyunlarının sevdalısı olmasam da bu oyunu ve çıkacak yorumları merakla bekliyorum. What Happened 30 Temmuz’da çıkıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image