Ghost of Tsushima: Director’s Cut ve Iki Island Genişleme Paketi Duyuruldu

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Başarılı yakın dövüşü ile ses getiren Ghost of Tsushima için yeni içeriklerin geleceğini neredeyse her oyuncu bekliyordu. Beklenen an geldi! PlayStation ve Sucker Punch, Ghost of Tsushima’nın yeni sürümü Director’s Cut ve yeni genişleme paketi – Iki Island‘ı resmen duyurdu.

Ghost of Tsushima: Director’s Cut, 20 Ağustosta PS5 ve PS4 için 3D seste iyileştirmeler, ciddi şekilde iyileştirilmiş ve hızlandırılmış yükleme süreleri, 4K çözünürlük seçenekleri, 60 FPS ve Türkçe altyazı desteği ile çıkışını yapacak.

Ghost of Tsushima’nın orijinal sürümündeki Japonca dudak senkronizasyonu eksikliği vardı ve yapımcı ekip bu yeni sürümde bu sorunu giderdi. Ghost of Tsushima ve Iki Island ara sahnelerinde artık Japonca seslendirme için dudak senkronizasyonu bulunacak.

Ghost of Tsushima, Ghost of Tsushima: Legends ve yeni Iki Island genişlemesi, Director’s Cut’daki haptic geri bildirim teknolojisi ve uyarlanabilir tetikleyicilerden yararlanacak. Ayrıca, PS4’te Ghost of Tsushima’ya zaten sahipseniz, kaldığınız yerden devam etmek için ilerlemenizi PS5’e aktarabilirsiniz. Oyuna ilk defa giren oyuncular ise yeni Iki Island genişleme paketine, Toyotama bölgesine gittikten sonra Ghost of Tsushima’nın 2. kısmından itibaren giriş yapabilecek.

Sucker Punch, Ghost of Tsushima: Legends için önümüzdeki haftalarda yeni bir modunu duyuracağını açıkladı. Ek olarak, tüm Ghost of Tsushima: Legends güncellemeleri, Ghost of Tsushima’nın herhangi bir sürümünün sahiplerine her iki platformda (PS4 ve PS5) ücretsiz olarak sunulacak. Son olarak, Director’s Cut ile birlikte oyuna yeni başarımlar eklenecek.

Ghost of Tsushima için yeni genişleme paketi – Iki Island

Ghost of Tsushima Iki Island

Tarihten bildiğiniz gibi, Iki adası da Moğol istilası altında kaldı. Ana karakterimiz Jin, Moğol varlığına dair söylentileri araştırmak için oyuna gelen yepyeni bir adaya – Iki adasına seyahat ediyor. Ancak çok geçmeden, kendisini geçmişinden bazı travmatik anları yeniden yaşamaya başlıyor…

Iki Island genişlemesi, yepyeni bir hikaye ve yeni karakterler, yeni ada ayrıca keşfedilecek yeni ortamlar, Jin ve atı için yeni zırh, yeni mini oyunlar, yeni teknikler, yeni düşman türleri ve çok daha fazla yeni içerik içeriyor. Bunun yanı sıra, oyuna evcilleştirilebilecek yeni hayvanlar da eklendi.

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir