God of War Neredeyse Birinci Şahıs Kamera Açısına Sahip Oluyordu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

God of War yaratıcısı David Jaffe, 2005 yapımı orijinal God of War’un az kalsın üçüncü şahıs açı yerine birinci şahıs kamera açısıyla çıkış yapacağını söyledi.

God of War için kritik bir karar!

Orijinal God of War’un ilham noktalarını ve kırılma anlarını konu alan bir videoda David Jaffe, oyunun neredeyse birinci şahıs deneyimiyle çıkış yapacağını belirtti. PS2 döneminde bizlerle buluşan anti-kahraman Kratos, çok geçmeden tüm oyun severlerin gönlünü fethetmişti. Dönemin furyası şiddet ve seks odaklı mini oyunlar içermesine rağmen God of War, hızlı temposuyla endüstriyi alt üst etmişti. Capcom’un 2001 yapımı Devil May Cry ile aksiyon anlamında karşılaştırılan oyun, elbette farklı bir popülerliğe everildi.

god of war

Kendi YouTube sayfasında bir video paylaşan Jaffe, oyunla alakalı ilk vizyonunu paylaştı. Jaffe, God of War’ın kilitli üçüncü şahıs kamerasını Ico ve Devil May Cry’dan ilham aldığını belirtti.

“Ancak… yaklaşık üç aydır birinci şahıs kamera açısı kullanmayı ciddi olarak düşünüyordum ve baktığım oyun bir Dreamcast oyunuydu…Maken X.

Elbette bu karar, bugünkü Ragnarök’e kadar olan bir patikanın temellerini atmış oldu. Üçüncü şahıs açısının entegre edilmesiyle Sony’nin Santa Monica stüdyosu oyunun devam yapımlarını da eline almış oldu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir