Rogue-Lite Elementlere Sahip God of War Ragnarök Valhalla İsimli Ücretsiz Bir DLC Duyuruldu

Tüm God of War Ragnarök sahiplerinin dikkatine! God of War Ragnarök Valhalla isimli ücretsiz bir DLC duyuruldu.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Geoff Keighley sunumuyla gerçekleşen The Game Awards 2023 her sene olduğu gibi bu sene de ödülleri sahiplerine dağıttı. Oyun sektörünün en prestijli etkinliği, 32 kategoride ödüller dağıttığı geceyi bolca duyuru ile süslemeyi de ihmal etmedi.

Nitekim gecenin yıldızlarından biri de beklenmedik bir şekilde sahneye çıkarak şaşırtmanın yanı sıra tamamen ücretsiz olmasıyla da ağzımızı açık bırakan God of War Ragnarök ve naçizane DLC’si God of War Ragnarök Valhalla oldu.

Rogue lite elementlere sahip bir God of War

Oyuncular Santa Monica tarafından bir DLC duyurusu bekliyordu evet söylentiler hep bu yönü işaret ediyordu ancak beklenilen eklenti paketi bu şekilde değildi.

12 Aralık tarihinde tüm God of War Ragnarök sahiplerine hediye edilecek bu DLC, Santa Monica’nın hayranlara vermek istediği bir bir teşekkür hediyesi ve minnet gösterisi.

God of War Ragnarök Valhalla, God of War Ragnarök’te yaşanan olayların sonrasında geçecek ve Kratos’u son derece kişisel ve düşündürücü bir yolculuğa çıkarmış olacak. Yalnızca Mimir ile Valhalla’nın gizemli kıyılarında bir serüvene çıkan Kratos, buranın bilinmeyen derinliklerine girerek kendi içindeki sınavları aşacak ve geçmişinin yankılarıyla yüzleşecek.

God of War Ragnarök: Valhalla

Santa Monica ekibi aktardıklarına göre daha önce hiçbir God of War oyununda yapmadıkları bir şey yapmak istemişler ve bu durumu aşağıdaki sözlerle ifade etmişler:

God of War Ragnarök Valhalla, God of War Ragnarök’ten bildiğiniz ve sevdiğiniz dövüş sistemini alıyor ve bunu Rogue-Lite türünden ilham alan taze, deneysel unsurlarla harmanlıyor.

Valhalla’daki her yeni macera, yeni düşman kombinasyonları ve bazı sürprizler içerecek olup Kratos’un yeteneklerinin farklı yönlerinde ustalaşmanızı teşvik edecek!

Geliştirici ekip bu mücadelelere girerken zırhınıza el koyulacağını da belirtiyor. Çıkacağınız her bir denemede silahlarınız tümüne ve tamamen yükseltilmiş yetenek ağaçlarına her zaman erişebileceksiniz. ancak her deneme başında bir kalkan tipi ve Spartan rage modlarından yalnızca birini seçebileceksiniz.

Valhalla’nın zorluklarını aştıkça birtakım seçimler sonucu kendinizi geliştirebileceksiniz. İstatistikleri yükselteceğiniz geçici glifler, perkler ve runik saldırılar bunlara birer örnek.

Bu ücretsiz DLC God of War Ragnarök’e sahip tüm PS4 ve PS5 kullanıcıları için 12 Aralık tarihinde erişime açılmış olacak ve kütüphanelerine eklemeleri dahilinde diledikleri vakit oynamalarını sağlayacak.

God of War Ragnarök Valhalla fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir