KONSOLİlginç Haberler

God of War Ragnarok’un Logosundaki İnce Detay

God of War Ragnarok’un Logosundaki İnce Detay

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen PS5 Showcase etkinliğinin finalinde, yeni God of War oyunu Ragnarok hafiften gösterildi. Yayınlanan teaser sadece oyunun logosu, “Ragnarok is Coming” ve “2021” yazılarından ibaret olsa da çoktan yeni teoriler ortaya çıktı.

Reddit’de paylaşılan bu posta göre, oyunun logosunda bulunan, kazınmış rünler açıkça Ragnarok
yazısını oluşturuyor.

Might be obvious, but the runes in the title card for the God of War reveal spell ‘Ragnarok’ from GamingDetails

Rünlerin bir araya gelip Ragnarok yazısını oluşturması ince ama tatlı bir detay. Bu sizin için şaşırtıcı olmayabilir ama bazı oyunculara göre rünlerin çoğunun Freya’ya ait olmasının bir anlamı var. (Mitlere göre Odin, rünleri kullanmayı öğrendikten sonra her bir tanrıya/tanrıçaya onun özelliklerini anlatan rünler vermiştir. Bu rünler tanrıların asıl güç kaynaklarıdır)

Çıkan diğer teoriler ise oyunun intikam hikayesi anlatacağı yönde. (God of War’dan spoiler geliyor) Biliyorsunuz son oyunda Kratos, Freya’nın oğlu Baldur’u öldürmüştü. Bunun için oyunda Freya’nın intikam planları ile karşılaşabiliriz.

Son olarak bunların resmi bir geçerliliği olmadığını, sadece teorilerden oluştuğunu belirtelim. Yine de bu küçük teaserdan bile bu kadar teori çıkarmaları, oyuncuların yeni God of War oyunu için heyecanını anlatmaya yetiyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Başka neyi yansıtmasını bekliyordunuz? Bu haber niteliği taşımıyor. 1. oyunda simgedeki rünler 9 diyarın rünleriydi, şimdi de Ragnarök yazıyor, az bırakın şu boş haber yapma işini ya.

    1. Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkürler. Yazının bulunduğu kategorileri incelediğiniz zaman “İLGİNÇ BİLGİLER” kısmında bulunduğunu göreceksiniz. Ayrıca siz Runik yazı okumayı biliyor ya da logoda bulunan yazının “Ragnarok” anlamına geldiğini tahmin ediyor olabilirsiniz ama elbette bilmeyen insanlar bulunuyor. Son olarak değinmek istediğimiz nokta ise yazının sadece bundan ibaret olmadığıdır. İyi günler dileriz.

  2. Kardeşim sizin için hiçbir “haber” haber niteliği taşımıyor. Benim gibi için zaten daha önceden öğrendiysen ne mutlu sana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu