Görünüşe Göre God of War Geliştiricisi Santa Monica, Yeni Bir Oyun Üzerinde Çalışıyor

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
4 Dk Okuma Süresi

God of War’un yapımcısı olan Sony’nin Santa Monica Stüdyosu, God of War Ragnarok‘tan sonra bir sonraki büyük projesi üzerinde çalışmaya başladı ve bir Sanat Yönetmeni için işe aldıklarını duyurdu. Bu işe alım ilanı, Santa Monica’nın Ragnarok’tan sonraki geç aşamadaki işe alımları ekarte eden habersiz “büyük ölçekli” bir proje için olacak. Kısacası Santa Monica, bir sonraki büyük ölçekli oyunu için işe alımları erkenden yapmak istiyor da diyebiliriz. 

GameRant tarafından tespit edilen bu iş ilanı, başarılı adaydan “yeni bir yolculuğa çıkmasını” istiyor, yani bu proje potansiyel olarak God of War ile alakasız olabilir. Ayrıca Sony Santa Monica’nın “büyük ölçekli” projesine ilişkin ayrıntılar şu anda belirsiz duruyor. 

Bu ayrıntıların belirsiz doğası göz önüne alındığında, bu yeni Santa Monica oyununu yakın zamanda görmemiz pek olası değil. Bununla birlikte, geliştiricinin God of War üzerindeki çalışmalarını göz önünde bulundurursak, “yakın” kelimesini kullanmamız pek mantıklı gelmiyor. Dolayısıyla bu kadar uzak bir proje için şimdiden bir Sanat Yönetmeni aramaları, Ragnarok’tan sonraki oyun için büyük bir hazırlık yapıyor oldukları anlamına gelebilir. 

santa monica

Sony Santa Monica’nın iş ilanındaki sorumluluklar:

  • Ortamlar, karakterler ve yaratıklar, aksesuarlar, ışıklandırma ve özel efektler için tanımlanmış özellikler, referans malzemeler ve stil kılavuzları aracılığıyla yürütülebilmesi için projenin estetik temellerini geliştirin. Tüm sanat varlıklarının en yüksek sanatsal kalitede olduğundan emin olun ve oyunun vizyonunun bütünlüğünü koruyun.
  • Stilistik bir vizyon tanımlamak, estetik standartlar oluşturmak ve sürdürmek ve sanatsal, tasarım ve anlatı hedeflerini en iyi şekilde desteklemek için teknik yönü etkilemek dahil sanatsal zorlukları belirlemek ve çözmek için liderlik ekibiyle ortak olun.
  • Geliştirmenin tüm aşamalarında disiplinler arası sanatçılardan oluşan bir ekip oluşturun, liderlik edin ve onlara rehberlik edin ve ihtiyaçlarını destekleyin.
  • Tahminler geliştirme, verimli içerik oluşturma ve net inceleme kapıları oluşturma sürecini iyileştirme dahil olmak üzere sanat kapsamını ve iddialı bir vizyonun odağını koruyun.
  • Proje hedeflerine ulaşmak ve tasarım zorluklarına sanat odaklı çözümler sunmak için sanat, animasyon, tasarım, ses, programlama ve kullanıcı araştırmaları arasında işbirliğini desteklemek için diğer yönetmenler, liderler ve yapımcılarla birlikte çalışın.
  • Ekip eğitimi/geliştirme, işe alma, topluluk erişimi ve ağ oluşturma dahil olmak üzere stüdyo ve ekip oluşturma çabalarına katkıda bulunun.

Sony Santa Monica’nın iş ilanındaki gereksinimler:

  • Gerçek zamanlı 3d video oyunu çizimleri geliştirmede 10 yıllık bir deneyim.
  • Sanat Lideri veya Sanat Yönetmeni rolünde en az 1 AAA oyun içerisinde görev alma.
  • Sanatçı workflowları, araçlar ve oyun geliştirme hatlarında kanıtlanmış deneyim. İdeal olarak bu, VFX, Aydınlatma, Karakterler, Malzemeler, Ortamlar vb. gibi birden fazla sanat alanında uygulamalı deneyimi içerir.
  • Hızlı bir şekilde net ve anlamlı geri bildirim sağlayarak sanatçıları yüksek kaliteli sonuçlara yönlendirme yeteneği.

Yeteneğe, öz motivasyona ve takım ruhuna değer veriyoruz. Buna karşılık, büyük ölçüde özerkliğe ve büyüme fırsatlarına sahip bir ortam sağlıyoruz.”

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir