Android Kullanıcılar Dikkatli Baksın! – Google Play Store’da Ön Kayıt Yapabileceğiniz Oyunlar

Google Play Store'da ön kayıt yapabileceğiniz ve çıkınca oynayabileceğiniz bazı mobil oyunları gösteriyoruz.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
5 Dk Okuma Süresi

Yaz aylarına girdiğimize ve sıcaktan gün içinde bir şey yapamaz duruma geldiğimize göre telefonlarla kaliteli vakit geçirmeye başlayabiliriz bence. Özellikle Android telefonlardaki Google Play Store’a her geçen gün yeni oyunlar gelmeye devam ediyorken bazılarını kesinlikle göz önünde tutmak gerekiyor.

Bildiğiniz üzere mağazanın ön kayıt sistemi, çıkmamış oyunlara önden kayıt olmanıza ve çıktıklarında çoğu yapımda bonus özelliklere (oyun içi eşya veya para) erişmenize sağlıyor. Dolayısıyla aşağıdaki oyunlara şimdiden bir bakmanızı öneririz.

Google Play Store’da şimdiden bakabileceğiniz bazı oyunlar

  • The Division Resurgence

The Division Resurgence, isminden anlaşılacağı üzere The Division’un mobil platforma uyarlanmış hali olarak öne çıkıyor. Üçüncü şahıs shooter RPG türündeki yapım, ücretsiz çıkış yapacak ve bir co-op MMO açık dünyada geçecek. Önceki The Division oyunlarından farklı ve bağımsız bir hikaye modunun yanında PvP ve PvE ağırlıklı modları da olacak. Ekipman toplayın, craft edin ve elinizdeki silahları geliştirerek kendi oynanış stilinizi bulun.

  • Tiny Robots: Portal Escape

Uzandığı yerden huzurlu şekilde (tavsiyem rüzgar alan bir odada) bulmaca çözmek isteyenler için on numara bir yapım var karşınızda. iOS cihazlara çıkmış olmasına rağmen halen daha Android için ön kayıt yapılabilen Tiny Robots, renkli ve tatlı grafikler eşliğinde çeşitli bulmacalar sunuyor. Seviyeler küçük ölçekli olmasına rağmen detayı yüksek ve göze hoş geliyor.

  • Spirit of the Island

Adada yerleşim kurma oyunları bir zamanlar oldukça popülerdi. Spirit of the Island, poly grafikleriyle biraz da bu oyunları andırıyor. Bir zamanlar bir turist cenneti olan tropikal takımadalar, eski görkemli günlerinden çok uzak. Öncelikle adayı keşfe çık, aletlerinle kaynak topla ve yaşayabileceğin alanlar kur. İster madencilik ister çiftçilik ya da bambaşka bir beceri, zamanınızı deneyim kazanarak geçireceksiniz. Gelecek turistlere iyi bir deneyim yaşatmak için yanınıza arkadaşınızı alın (2 kişilik co-op bulunuyor), hayal gücünüzü kullanın ve adayı baştan inşa edin.

  • King Arthur: Legends Rise

Netmarble’ın geliştirmekte olduğu King Arthur, sizi ortaçağın şaşaalı şovalyelik günlerine döndürecek. Sıra tabanlı RPG türündeki yapım, Camelot ile antik Tanrılar arasında geçen destansı ve yıkıcı bir savaşı konu alıyor. Arthur, efsanelere konu olan kılıcı Excalibur ve kılıcın içine hapsedilmiş ejderha ile krallığına liderlik etmeli ve insanlığı köle toplum haline getirmek isteyen Tanrıları durdurmalıdır. 20 bölümlük bir hikayede epik sinematikler ve seslendirilmiş diyaloglar ile sürükleyici bir hikayeye tanıklık edin. 10 açık dünya alanı ve sayısız yan görevle ekibinizi güçlendirin, yeni karakterler elde edin ve Camelot’un kaderini belirleyin.

  • Avatar: Realms Collide

Nickelodeon’da doya doya izlediğimiz Avatar, strateji türü ve şehir kurma elementleriyle bir oyun haline geliyor. Ruhlar Dünyası’ndan bir varlığa tapan tarikat, tekrardan evrenin barış ve uyumunu tehdit edince bunu düzeltmek size ve element bükücülerinize kalır. Avatar evrenlerinde bulunan element bükücüleri bulun, bir ekip kurun ve bu ekibe liderlik edin. Aang, Zuko, Tenzin, Roku ve daha birçok ikonik kahramanların kilidini açın ve yeteneklerini geliştirin. Üssünüzü kurup geliştirin ve başka oyuncularla ittifak oluşturarak bu laneti evrenden def edin.

  • EA SPORTS FC Tactical*

Eğer ki EA SPORTS FC sizi sıktıysa biraz daha farklı türlere yönelmek en iyisi olacaktır. Popüler liglerden en iyi oyuncuları bulun, onların becerilerini geliştirin ve en güçlü kadrolardan birini kurun. Menajerlik becerilerinizi göstermenin sırası geldi de geçiyor zira Tactical; oyunu hücum, savunma veya başka tarzlarla yönetebileceğiniz stratejik bir sıra tabanlı simülasyon üzerine kurulu. Maç içerisinde çeşitli şanslar yakalayacak ve oyuncularınızın özelliklerine göre bu şansları gole çevirebileceksiniz. Hiper gerçek bir deneyimle her oyuncu Tsubasa gibi olacak.

  • Disney Speedstorm

Google Play Store’da yer alan Disney oyunlarından birine değinmeden geçemezdik. Disney ve Pixar evrenlerinden karakterlerle oynayabileceğiniz bir arcade yarış oyunu karşınızda duruyor. Arcade pistinde her bir yarışçının becerilerini geliştirin ve drift ile drag yeteneklerinizi gösterin. Asphalt serisini geliştiren kişilerin de yer aldığı Speedstorm, eğlenceli bir kart yarış deneyimi sunarken çok oyunculu modlarda arkadaşlarınıza meydan okumanızı da sağlıyor.

*EA SPORTS FC Tactical sadece belirli ülkelerde çıkış yapmış ama global anlamda halen daha ön kayıt yapılabilir gözüküyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir