Söylenti: Google, Bulut Oyun Servisi Stadia’yı Kapatmaya Hazırlanıyor

Google büyük umutlarla duyurduğu bulut oyun servisi Stadia'nın fişini yakında çekebilir.

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi
stadia

Son yıllarda bulut oyun oynama servislerine olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Büyük firmalar bu alanda birçok girişim ile karşımıza çıkıyorlar. Yapılan bu girişmlerin en büyük örneklerinden bir tanesi de Google Stadia.

Büyük umutlarla oyunculara tanıtılan Google Stadia, ne yazık ki beklenen ilgiyi göremedi. Özellikle en büyük rakibi GeForce Now‘ın oyun geliştiricilerden aldığı desteğin karşısında sessizliğini koruyan servis, yakında tamamen kapatılabilir.

Stadia Yaz Sonu Kapatılabilir

Killed by Google isimli Twitter hesabına göre Google, hizmeti oldukça yakın bir tarihte kapatacağını duyuracak. Twitter hesabının paylaştığı bilgilere baktığımızda, hizmetin tamamen hayatına son verilmeden 30 ile 60 gün önce kullanıcılarına bilgilendirme yapılacağını görüyoruz. Bu sayede kullanıcılar verilerini yedekleyebilecek, önemli bilgilerini temizleyebilecek ve aboneliklerini sonlandırabilecek. En merak edilen konulardan biri olan hizmet içerisinde satın alınan oyunların durumun akıbetinin ne olacağı ise henüz belli değil.

Ayrıca Google, tatil sezonu için pazarlama ve reklam planlarını hazırladı. Bu planların içerisinde ise hizmet bulunmuyor. Bu da demek oluyor ki hizmet oldukça yakın bir tarihte tamamen kapatılabilir. Her ne kadar Google henüz resmi açıklama yapmasa da Stadia‘nın reklam planlarında yer almaması ve hizmete özel oyunlar geliştirecek firmayı kapatması, söylentileri destekler nitelikte.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir