Gotham Knights’dan Yeni Fragman Geldi

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
3 Dk Okuma Süresi

DC FanDome etkinliği sırasında Gotham Knights’dan yeni bir yayınlandı. Yayınlanan fragmanın ana odağını ise Court of Owls alıyor.

Gotham Knights Yeni Fragmanı

Gotham Knights Nightwing, Batgirl, Robin ve Red Hood’u kendi yollarına gittikten sonra kontrol etmemizi sağlayan bir aksiyon RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yönetebildiğimiz karakterlerden dört tanesi ortak bir düşman için tekrar bir araya geliyor. Karakterlerimizin bir araya gelmesini sağlayan düşman ise Court of Owls adıyla bilinen gizli bir suç örgütü. Bu örgüt tıpkı Gotham şehrinin kendisi gibi oldukça eski ve köklü bir örgüt. Tekrardan bir araya gelen dört kahramanımız ayrıca Batman’in ölümünü de araştırıyorlar. Bu sebep dolayısıyla Caped Crusader’ın bizlere yardım etmesini asla beklemeyin.

Penguin Nightwing’e “Batman ve Jim Gordon bu şehir üzerinde bir kontrole sahip olduklarını düşündüler. Asla yapamadılar. Sizlerin asla şansı yok. Çünkü onlar her zaman izliyorlar, dinliyorlar, herkesin iplerini çekiyorlar sizlerin, onların ve benim. Fakat kimse onlardan bahsetmiyor. Fısıldayan bir şey söylenmiyor.” diyor. Nightwing, bu gizemli kolektifin ne kadar gerçek olduğu bizlere gösterilmeden önce Court of Owls’ın bir efsane olduğunu söyleyerek yanıt veriyor.

Gotham Şehri’nin gölgelerinde gizlenen, kahramanların her hareketini dinleyen ve izleyen Court of Owls doğası gereği oldukça ürkütücü. Çizgi romanlarda Court of Owls Bruce Wayne’i kendi şehrinde yabancı gibi hissettiriyor. Bakalım yakında bizlerle buluşacak oyunda bu örgüt bizlere neler yaşatacak. Fragmanın ardında ki Gotham Knights’daki Court of Owls ile ilgili sahne arkası videosu, bizlerin dört gözle oyunu beklemesini sağlayacak bir çok şeyi de açığa kavuşturdu.

Kamera arkası videosunda, türün hayranlarını oldukça heyecanlandıracak Gotham Knights’da bulunan RPG ögeleri hakkında oldukça ayrıntılı bilgiler verildi. Court of Owls’ın beyni yıkanmış piyadeleri Talons, oyunda çeşitli düşman grupları olarak yer alacak. Bu düşmanlardan en hızlı biçimde yararlanmak için kendinizi düşmanınıza hazır hale getirmeniz gerekiyor. Oyunun Kreatif Yönetmeni Patrick Redding ise oyun ile ilgili, “Her iyi RPG oyunu gibi, sizlere bir sorun sunuyoruz. Bu sorunu çözebilmeniz için ise sizlere bir dizi potansiyel çözüm sunuyoruz. Oyuncular bu çözümleri kendi oyun tarzlarına göre en üst düzeye çıkarma fırsatına sahip olacaklar.” açıklamasını yaptı.

Gotham Knights 2022 yılında PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC platformları için çıkış yapacak.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image