Gran Turismo 7 İçin Paylaşılan Yeni Video PS5 Özelliklerini Gözler Önüne Seriyor

Normalde bu yıl çıkış yapması planlanan Gran Turismo 7, gecikmeli olarak Mart 2022'de oyuncularla buluşuyor...

Günümüzde araba ve yarış temalı oyunların sayısı git gide azalmaya başladı. Her ne kadar bu durum türün hayranlarını üzse de bizlerle buluşmak için gün sayan bir oyun bulunuyor, o da Gran Turismo 7.

Geliştirici ekip ilk olarak oyunlarını bu yıl içinde serinin hayranlarıyla buluşturmak istiyordu ama maalesef ki planları yolunda gitmedi. Gran Turismo 7, Mart 2022 yılına ertelendi. Ancak oyundan yeni görüntüler paylaşıldı. Paylaşılan bu sahne arkası videoda Polyphony Digital CEO’su Kazunori Yamauchi, çıkış tarihi yaklaşan yeni oyunları hakkında yeni özelliklerden bahsetti.

Gran Turismo 7 Sahne Arkası Videosu

Grand Turismo 7 için Playstation konsollarda yer alan DualSense kontrolcüsünün bizlere nasıl bir his vereceği hakkında Yamauchi, “Şahsen sonunda bir tür somut gerçekçilik düzeyine ulaştığımızı hissediyorum. Örneğin, frenler belirli bir noktaya kadar etkili olduğunda ve kilitlendiğinde, tetik üzerindeki direnç iptal edilir.” açıklamasını yapmış.

Ayrıca Yamauchi videoda yaptığı açıklamalara “4K, 60fps ve HDR ayrıca oyunu daha gerçekçi kılan bir etmen. Pistlerde sürmeye başladığımda, gerçekçiliğin belirli bir seviyeyi aştığını hissediyorum. En başından beri Gran Turismo’da elde etmeye çalıştığımız türden bir doğal duyguydu. En sonunda istediğimiz duyguları sizlere yaşatmayı başardık.” sözlerini de eklemiş.

Normalde bu yıl çıkış yapması planlanan Gran Turismo 7, erteleme ile 4 Mart 2022’de PS5 ve PS4 için Türkçe dil desteğine sahip olarak çıkış yapacak .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu